Як прибрати квартиру: 7-ми денна методика для зайнятих господинь

Як прибрати квартиру Корисні поради

Погодьтеся, після кожного генерального прибирання ми знову починаємо любити свою квартиру, і хочемо, щоб вона довше залишалася чистою. Немає нічого простішого! Повірте, навіть з нашими повсякденними турботами, поспіхом і шаленою зайнятістю можна цілий рік підтримувати порядок у домі. Хочете дізнатися, як прибрати квартиру за новою 7-ми денною методикою для зайнятих господинь?

Багато жінок бояться чергового прибирання, тому що замість того, щоб щодня виконувати потроху домашньої роботи, вони відкладають її на суботу або неділю, і їм волею-неволею доводиться за один день справлятися з усіма справами, що накопичилися за тиждень. Зламаймо цю звичку, припинимо хапатися за все одразу і навчимося вирішувати по одній господарській проблемі в порядку черговості. Таким чином, ви протягом тижня зможете повністю прибрати квартиру і потім з легкістю просто підтримувати чистоту.

Неділя: порядок

Ми пропонуємо починати прибирання квартири саме з неділі. Це якраз той день, коли ви без метушні можете сходити в продуктовий магазин і підготуватися до майбутнього тижня. Переконайтеся, що вся білизна випрана, посуд вимитий, і одяг усіх членів сім’ї готовий до зустрічі з понеділком. Злегка приберіться: зберіть дитячі іграшки, розставте по місцях усі розкидані по квартирі предмети, вимийте і складіть взуття. Не переживайте, ми не збираємося наполягати на генеральному прибиранні ванної та туалету в неділю. Вам і так буде чим зайнятися.

Понеділок: пил

Сьогодні понеділок, досить важкий день, коли нам знову потрібно переходити на тижневий робочий ритм. Тому в понеділок пропонуємо обмежитися тільки боротьбою з пилом. Пройдіться всіма поверхнями квартири, включно з телевізорами, книжковими полицями, комодами, столами, тумбочками й верхом холодильника. Якщо ви відчуваєте в собі сили, можете також включити сюди жалюзі, лампи та вентилятори.

Вівторок: ванна і туалет

Як би вам не хотілося вбивати вечір на чищення ванної та туалету, це все одно потрібно зробити. Якщо ви будете раз на тиждень прибирати санвузол, вам не доведеться витрачати на його прибирання більш як 20-30 хвилин. Розбризкайте засіб для чищення поверхнею ванни, раковини, унітазу і стільниці та дайте йому попрацювати, поки ви сховаєте в шафки парфуми, креми, лосьйони та інші речі. Після цього проведіть ретельне чищення всіх поверхонь і вимийте унітаз.

Середа: кухня

Кухня – це найвідвідуваніша кімната в будинку, тому прибирати її потрібно ретельно. Вимийте холодильник, викиньте всі непотрібні продукти й ті, у яких закінчився термін придатності, розставте по місцях усі спеції, якими ви користувалися протягом тижня, і протріть стільниці. Тут працює та сама система: якщо займатися кухнею раз на тиждень, то з часом її прибирання займатиме зовсім небагато часу. Вам потрібно буде лише підтримувати чистоту, а не відтирати старі засохлі плями з підлоги та стільниць.

Четвер: підлога

Як прибрати квартиру і не зачепити підлоги? На жаль, це найбільш трудомістка частина тижневого прибирання, і з кількох причин її найкраще робити саме в четвер увечері… По-перше, закінчується трудовий тиждень, залишилося лише пережити п’ятницю, на яку ви з таким нетерпінням чекаєте; а по-друге, мити підлогу та чистити килими найкраще пізно ввечері, коли діти вже лягли спати й не гасають навколо.

П’ятниця: відпочинок

Так-так, ви не помилилися! У п’ятницю можна просто відпочивати й не турбуватися про чищення. Якщо у вас є маленькі помічники, доручіть їм дитячу хатню роботу і попросіть прибрати у своїй кімнаті в обмін на улюблену страву, цікавий фільм або інший спеціальний приз.

Субота: прання

Як правило, в суботу з’являється найбільше часу на прибирання і це ідеальний день для глобального тижневого прання. На щастя, на саме прання йде небагато часу, тому що пральна машина робить за вас більшу частину роботи. У перервах між циклами можете навести лад у шафах, розвісивши й розклавши всі речі по місцях.

Кілька порад

  • Навіть, попри те, що днем посуду вважається неділя, не дозволяйте тарілкам і каструлям накопичуватися в мийці. Щоб наступного разу можна було прибрати квартиру максимально швидко, ми рекомендуємо виділяти на посуд по 10 хвилин щодня.
  • Візьміть за правило не виходити з кімнати з порожніми руками. Захоплюйте із собою будь-яке сміття або предмети, які лежать не на своїх місцях. Саме дрібниці засмічують наші квартири.
  • Не думайте, що всю домашню рутину вам потрібно робити самостійно. Складіть для дітей і чоловіка список справ, які знімуть з вас частину навантаження. Пам’ятайте, що сім’я – це команда!
Оцініть статтю