Як позбутися депресії і почати нове життя?

Як позбутися депресії і почати нове життя? Психологія та відносини

У вас щось сталося, і в одну мить життя перетворилося на катастрофу? Що робити, як допомогти собі в такій ситуації? Ось 4 поради, які підкажуть, як позбутися депресії, припинити хвилюватися, підняти самооцінку і почати нове життя.

Зрозумійте, що все минає

Те, що відбувається з вами прямо зараз, носить тимчасовий характер. Спробуйте заглянути в майбутнє, знаходячи позитивні моменти вже сьогодні. Коли ми не можемо позбутися депресії, дуже важко побачити щось гарне навколо. Зупиніться, заспокойтеся, зробіть глибокий вдих і зосередьте свою увагу на чомусь позитивному і приємному. Якщо причиною вашої депресії є любовна драма, то для того, щоб почати нове життя, вам потрібно відпустити ситуацію, пробачити людину та звільнитися від бридких спогадів.

Складіть список

Почніть складати список з найбільш актуальних проблем і питань, які потрібно терміново вирішити. Наприклад, запитайте себе, чи позначилася на вашому здоров’ї та нещасна любовна історія, яка з вами трапилася? А може ваше життя перетворилося на руїни через фінансові причини? Іноді, звичайне написання в стовпчик необхідних речей допомагає зняти стрес, впорядкувати думки і емоції, і дає поштовх для нового позитивного витка в нашій долі. Як тільки список буде готовий, починайте шукати шляхи вирішення виниклих проблем.

Зверніться за підтримкою

Якщо ви відчуваєте тривогу і депресію, зверніться за підтримкою. Зв’яжіться з друзями, членами сім’ї або зверніться до психолога. Люди, які в складних життєвих ситуаціях користуються допомогою оточуючих, легше переносять стреси. Намагайтеся не ізолювати себе від суспільства. У вас є друзі, які свого часу пережили щось подібне, і у них обов’язково знайдуться слова підтримки і кілька корисних порад для вас.

Зробіть висновки

Іноді, коли все йде шкереберть, ми починаємо звинувачувати себе, думаючи, що десь не догледіли, що все можна було зробити по-іншому. Не робіть цього. Подивіться на поточну ситуацію, як на повчальну, адже ми вчимося на своїх помилках. Ні у кого не виходить робити все правильно, буває, що сама доля просто несправедлива по відношенню до нас. Не судіть себе занадто суворо і не займайтеся самобичуванням. Нехай виниклі труднощі стануть приводом змінитися і почати жити по-новому, не повторюючи минулих помилок.

До речі, ось ще кілька практичних порад, які підкажуть, як боротися з депресією і перемогти її в найкоротші терміни.

Оцініть статтю