Як перестати прокидатися серед ночі – поради

Як перестати прокидатися серед ночі - поради Здоров'я

Прокидаюся вночі й не можу заснути до ранку – знайомо? Неприємність ця періодично трапляється з усіма, але в декого затягується на тривалий час, вимотуючи та демотивуючи. Що робити й чи потрібно боятися?

Перш за все, не треба впадати у відчай. Якими б містичними не здавалися нічні “прокидання” – наприклад, щоденно в один і той самий час, у холодному поті, від кошмарів чи відчуття тривоги, у них немає нічого таємничого та настрашливого.

Усе пояснюється діяльністю головного мозку та ендокринної системи, яка працює в буквальному сенсі щогодини, а вироблення певних речовин веде до сплеску емоцій – наприклад, до відчуття тривоги. Якби в цей момент ви спали, ви б нічого не відчували.

Пам’ятайте, що б не відбувалося, це фізіологічно зрозуміло.

Потрібно всього лише впоратися.

І це зовсім не складно, просто потрібен системний підхід.

Не залишайтеся в ліжку

Якщо вже прокинулися, то не валяйтеся в ліжку, нервово перевертаючись з боку на бік, придумуючи собі всяке. Встаньте, почитайте книжку або журнал. Виходьте на ранню пробіжку, зрештою.

Ніяких гаджетів

У спальні не повинно бути телефонів, планшетів і комп’ютерів: вони відволікають від сну, дратують, “тягнуть” за собою денний досвід, спогади й змушують організм налаштуватися на неспання.

Читайте також: Корисний мед із кульбаби

Вставайте вранці в один і той самий час

Заведіть свій біологічний годинник, повірте, нарешті, через добові ритми. Саме він вирішує все, і якщо до нього дослухатися, він допоможе вам спати й не спати в правильний час.

Справляйтеся зі стресами

За допомогою тренувань, йоги та медитації спробуйте регулярно позбуватися всього накопиченого негативу. Віруючим людям допомагає молитва.

Не тягніть у ліжко роботу

Не продовжуйте робочий день у ліжку: не працюйте там, де спите, не перевіряйте електронну пошту, не їжте, не спілкуйтеся в мережі. Завжди лягайте спати в затемненому тихому і прохолодному приміщенні.

Якщо ви робите все правильно, але через місяць-півтора продовжуєте прокидатися вночі й не засинати до ранку, спробуйте медитацію, правильне дихання і, можливо, консультацію психолога.

Оцініть статтю