Як написати резюме: 7 поширених помилок

Як написати резюме Корисні поради

Все частіше, для того щоб влаштуватися на роботу, здобувачам доводиться писати резюме, завдяки якому більшість з них намагається продати себе якомога дорожче, тому багато хто починає прибріхувати, розписуючи свої кар’єрні досягнення. Але, якщо ви дійсно хочете отримати вакансію, вам не варто нікого обманювати.

Як написати резюме, щоб сподобатися роботодавцю?

Щоб сподобатися роботодавцю, потрібно знати, як написати резюме без обману. Ми не радимо вам дезінформувати рекрутера по низці причин. По-перше, отримавши довгоочікувану високооплачувану роботу, ви можете її швидко втратити, як тільки брехня виявиться. По-друге, ви ризикуєте взагалі її не одержати, оскільки більшість компаній перевіряють всю інформацію, яку ви їм надаєте. По-третє, ваша репутація завжди буде на межі провалу, а це зайве психологічне навантаження, яке не кращим чином позначиться на самій роботі і ваших відносинах в новому колективі. Щоб уникнути цих неприємностей, пропонуємо дізнатися, як написати резюме, не вдаючись до зміни фактів своєї біографії.

Кваліфікація

Для того, щоб отримати гарну посаду і високу зарплату, люди часто вказують у резюме свою завищену кваліфікацію. Наприклад, якщо вас цікавить вакансія старшого менеджера, а в анкеті ви написали, що на минулому місці роботи 6 років були керівником відділу (хоча насправді півроку працювали кур’єром), то наймач може вирішити, що ви справжній професіонал. У такому випадку, від вас чекатимуть кваліфікованого виконання всіх посадових обов’язків. Впораєтесь? Повірте, правду рано чи пізно дізнаються, роботу ви втратите, крім того, придбаєте масу неприємних чуток про себе, які поширюються дуже швидко.

Стаж

Часто кандидати пишуть в резюме тільки роки роботи, без вказівки місяців. Наприклад, працював там-то з 2014 по 2015 рік, а не з жовтня 2014 по лютий 2015 року. Як бачите, на папері виходить істотна різниця! У першому випадку це цілий рік, а в другому – лише 5 місяців. Сенс такого обману всім зрозумілий: страх здатися непостійною, стрибаючої з місця на місце, особою.

Не варто перейматися за свою репутацію, вказуючи точні терміни трудової діяльності, навіть якщо вони маленькі. Важливо не те, як часто ви змінювали роботу, а те, з якої причини це відбувалося. Тому, замість завуальованих дат варто писати причини звільнень. Якщо вони відбувалися через скорочення або закриття компаній, то тут немає вашої провини, і не треба цього приховувати, адже ви не самотні… Наприклад, з січня 2008 по лютий 2010 тільки в США своїх робочих місць позбулися 9 мільйонів чоловік!

Однією з поширених помилок при написанні резюме є перебільшення своїх технічних умінь або знань спеціалізованих комп’ютерних програм. Це дійсно погана ідея! Адже роботодавці шукають кандидатів, які після вступу на посаду зможуть одразу приступити до своїх обов’язків. Якщо ви пару раз намагалися попрацювати в якійсь програмі, або навіть пройшли її тижневі курси, це все одно не робить з вас досвідченого фахівця. Коли ви отримаєте завдання, для виконання якого знадобляться знання галузевих програм (яких у вас немає), ваш обман швидко розкриється, і всі побачать, що у вас відсутні навички, про які ви заявляли. Яка ви думаєте буде реакція керівництва на це?

Хочете успішно пройти співбесіду? Тоді замість завищення своїх знань пишіть правду. Наприклад: знайома з такими-то програмами, володію навичками використання таких-то програм, професійно використовую наступні програми протягом 3-х років. До речі, якщо ви дійсно професійно володієте комп’ютером, зробіть ефектне онлайн-резюме, щоб відразу показати роботодавцю всі свої переваги.

жінка пише резюме

Освіта

Ніхто не хоче відразу вилетіти зі списку претендентів на посаду тільки через відсутність потрібної освіти. Тому багато пишуть в резюме освіту, але не вказують роки, спеціальність або отриману ступінь. Загалом, намагаються якось схитрувати. Не варто йти на такі виверти!

Якщо ваша освіта незакінчена, краще вкажіть, до якого курсу ви довчилися, і скільки років залишилося до закінчення навчання. Назвіть причину з якої вам довелося покинути навчальний заклад, а вона може бути досить вагомою: наприклад, народження дитини або переїзд родини, пов’язаний з роботою чоловіка.

Досягнення

Не треба писати про досягнення, яких домоглася ваша попередня компанія. Це була командна робота, в якій ви могли приймати мінімальну участь. Пишіть в резюме тільки про свої особисті трудові успіхи. Виходячи з цієї інформації, роботодавець зрозуміє, наскільки якісно ви зможете влитися в колектив, і чи вийде у вас надихати інших співробітників на досягнення більш високих цілей.

Місце проживання

Зазвичай, рекрутери найчастіше віддають перевагу місцевим кандидатам. Так чому б вам не вказати в резюме адресу, наприклад, члена сім’ї, який живе в тому ж місті, в якому ви хочете працювати? Тільки не використовуйте цей прийом, якщо не впевнені, що зможете стояти на порозі роботодавця за першим його дзвінком. Але, якщо до оголошення результатів співбесід ви збираєтесь пожити у родичів або друзів, такий варіант зазначення місця проживання цілком прийнятний.

Вік

Деякі кандидати приховують свій тридцятирічний трудовий досвід, щоб не здатися занадто старими. Інші, навпаки – можуть додати до свого стажу кілька зайвих років, щоб не здаватися занадто юними. Запам’ятайте, ні той, ні інший варіант не працює! Який би вік не був зазначений, співбесіду проводитимуть саме з вами. Звичайно, вікова дискримінація при прийнятті на роботу незаконна, але тут вже все залежить від компанії та її керівництва, і ви нічого не зможете з цим зробити. Але не варто засмучуватись, якщо вас не візьмуть з вікової причини. Все одно, ті організації, для яких вік співробітників має більше значення, ніж їх знання, навички та досвід, недовго залишаються на плаву.

На додаток

Не забувайте і про те, що ваш зовнішній вигляд відіграє величезне значення при особистій зустрічі з роботодавцем. Тому потрібно знати, що можна надягати на співбесіду, а якого одягу слід уникати.

Оцініть статтю