Як довго можна зберігати яйця в холодильнику?

яйця в холодильнику Корисні поради

Кожна жінка, будучи господинею на кухні, хоче захистити себе і свою сім’ю від харчових отруєнь. Іноді дуже легко визначити зіпсовану їжу, звернувши увагу на цвіль або неприємний запах, але як бути з яйцями, що зберігаються в холодильнику?

Яким є термін зберігання яєць в холодильнику?

Якщо ви купуєте яйця в супермаркеті, завжди дивіться на дату їх упаковки. Експерти стверджують, що оптимальні якості яйця зберігаються в найближчі 30 днів, після того, як його знесла курка, за умови, що воно зберігається в холодильнику. Це означає, що протягом найближчого місяця жовток яйця буде яскравим, круглим і опуклим, білок прозорим і тягучим, а мембрана під шкаралупою ідеально білою.

Якщо ж ви купуєте яйця на ринку, де неможливо визначити дату їх знесення, ми рекомендуємо дотримуватися правила трьох тижнів – тобто яйця бажано використати в їжу протягом найближчих трьох тижнів.

Читайте також: Як вибрати якісне м’ясо?

В принципі, можна використовувати яйця, які зберігаються більше місяця, але найкраще робити з них омлет, тому що після тривалого зберігання властивості яєць змінюються, і це може згубно позначитися, наприклад, на випічці.

Як дізнатися, що яйця зіпсувалися?

Яйця є одними з небагатьох продуктів тваринного походження, які можна довго зберігати в холодильнику без побоювань за здоров’я членів своєї сім’ї. Більш того, яйця навряд чи взагалі зіпсуються в холодильнику з плином часу. Єдине, що їм загрожує, це поступове висихання. Використання яєць в 30-денний термін є лише рекомендацією, яка зовсім не означає, що після закінчення місяця зберігання вони відразу стануть зіпсованим продуктом.

Якщо яйця не заражені сальмонелою, вам нічого не загрожує. Але навіть якщо сальмонела є, кількість її бактерій буде занадто маленькою, оскільки бактерії не розмножуються в холодному кліматі холодильника. До того ж дотримання гігієни харчування та належна обробка яєць та інших харчових продуктів перед вживанням знищать всіх хвороботворних мікробів, які можуть загрожувати вашому здоров’ю.

Оцініть статтю