Як доглядати за фікусом

Як доглядати за фікусом Корисні поради

Фікус – досить популярна кімнатна рослина серед квітникарів світу, що вирощується багатьма і тішить очі і душу своєю зеленню. Фікуси мають різний розмір, їх листя може бути одного кольору або строкатими. Особливою популярністю користуються такі види фікусу як Пуміла, Каучуконос, Бенджамін, Макрокарп та багато інших, не менш популярних. Кожен вид має свої особливості і відповідно потребує індивідуального догляду. Однак є ряд загальних рекомендацій, виконуючи які ви матимете шикарну, здорову рослину.

Як доглядати фікус – основні рекомендації

  1. Вирощуючи фікус у будинку, зверніть увагу, що ряболисті рослини потребують яскравого розсіяного освітлення, в той час як рослини з зеленим листям можуть добре розвиватися і в легкій тіні. Не варто часто міняти місце розташування фікуса, він не любить зміну місця, але на теплу пору року рослини краще переселити на балкон або сад – так фікус оздоровиться і набереться сил на зиму.
  2. Ідеальна температура для цієї рослини становить 20 градусів плюс мінус 2 градуси, але не нижче 12 градусів.
  3. Не забувайте поливати фікус, він як будь-яка тропічна рослина дуже любить вологу, і особливо потребує її в період зростання, з квітня до жовтня. З початку жовтня полив потрібно поступово зменшувати, у зиму фікус повинен перейти на триразовий полив на місяць з рівними проміжками. Також не варто забувати обприскувати листя.
  4. Ґрунт для даної рослини краще приготувати шляхом змішування торфу, піску та гарної листової землі у рівних частках. На дно горщика слід укласти биту цеглу або керамзит, це буде так званий дренажний шар, далі насипається підготовлений грунт, і в нього висаджується фікус. Пересаджуючи більш дорослу рослину, підготуйте грунт більш щільний, з додаванням дернової землі та перегноєм. Зверніть увагу, молоді фікуси пересаджують не частіше одного разу на два роки, а зріліші – раз на чотири роки. Пересадка виконується до того як рослина вступає в стадію активного росту, в перший місяць весни.
  5. Не забувайте удобрювати ґрунт фікуса. Підживлення проводиться в період з квітня і до вересня, найбільш підходящі добрива для фікуса це «Райдуга», «Пальма», або «Ідеал». Однак не варто відмовлятися і від натуральних добрив, таких як настій з кропиви, зола з деревини або коров’яка. Можливе добриво для фікуса і в зимовий період, але не варто захоплюватися, щоб уникнути заподіяння шкоди рослині.
  6. В період спокою, а точніше зимовий період, температура в приміщенні, де міститься рослина, повинна становити 12-15 градусів. Зверніть увагу, ряболисті фікуси гинуть при температурі нижче 15 градусів, а зелені нижче 10. Взагалі ці рослини дуже теплолюбні і не виносять морозу і протягів. Як говорилося вище, зменшується полив та підживлення ґрунту. Обприскування листя також роблять рідше, залежно від вологості повітря.
  7. Найпоширеніша проблема квітникарів-початківців це опадіння листя. Основні причини цієї проблеми – це зміна місця проживання, що викликає стрес у рослини, і старанне поливання, як наслідок загнивання коріння.
  8. Розмножити фікус досить просто, для цього достатньо відрізати бічний або верхній черешок і поставити його у воду або у вологий пісок, протягом місяця з’являться коріння, після чого рослину слід висадити в грунт. Ідеальний час для розлучення фікусів – це літній період. У цей час вони швидше пускають коріння та приживаються у ґрунті.

фікус

Захворювання фікусів та методи боротьби з ними

Сонячний опік проявляється сухим зморщеним листям у ампельних або ліроподібних фікусів, також це свідчить про недостатню вологість повітря.

Через недостатню вологість, або надмірну кількість добрива, на кінчиках листя з’являються плями коричневого кольору. Також причиною цього можлива спека у приміщенні чи протяг. Провітрюючи приміщення стежте за тим, щоб ваша рослина не стояла на протязі.

Внаслідок неправильного догляду за фікусом, на ньому може завестися павутинний кліщ, щитівка, або борошнисті черв’яки. При ураженні щитівкою рослина втрачає забарвлення листя і з часом вони опадають. Це тому, що цей паразит харчується соком рослини, не залишаючи йому поживних речовин. Зверніть увагу, молоді щитівки мають тілесне забарвлення, а дорослі – чорне. Якщо на листі рослини ви побачите точки таких кольорів, значить воно вражене щитівкою. Позбутися цього паразита зовсім не складно, достатньо протерти листя вологою серветкою, або ватним диском. Якщо поразка листя глобальна –  необхідно користуватися актеліком. 18-20 крапель розчину розвести в літрі води, намочити вату, або серветку в отриманій суміші та обробити рослину.

Оцініть статтю