Як часто потрібно прати постільну білизну?

Як часто потрібно прати постільну білизну? Корисні поради

Постільна білизна – це не тільки простирадла, підковдри та наволочки. Сюди також відносяться наматрацники, подушки й ковдри, які потребують регулярного прання, як і інші постільні приналежності. Але як часто слід прати постільну білизну? Про це ми сьогодні розповімо докладніше.

Щотижневе прання

Заплануйте один день на тиждень, який буде присвячений пранню простирадл, наволочок, підковдр і легких покривал. Прати ці постільні приналежності потрібно в гарячій воді за допомогою звичайного прального порошку, а сушити бажано в сушильній машині при високій температурі, щоб убити всіх мікробів. Якщо ви не збираєтеся використовувати за призначенням щойно випрану постіль, зберігайте її в комоді у відповідному білизняному відділі або в іншому місці, захищеному від потрапляння прямих сонячних променів.

Читайте також: Як правильно чистити підлогу з ламінату?

Ковдри та подушки

Ковдри та подушки слід прати щонайменше двічі на рік, але краще кожні три місяці. Намагайтеся не перевантажувати пральну машину занадто великою кількістю подушок за один раз.

Наматрацник і матрац

Наматрацник потрібно прати один раз на місяць. А поки його перуть, знайдіть час, щоб почистити сам матрац за допомогою пилотяга, вологої тканини й кількох крапель спеціального шампуню для меблевої оббивки.

Щорічне прання

Більш громіздкі постільні приналежності, як-от важкі зимові ковдри, перуть один раз на рік, зазвичай влітку, коли в їхньому використанні немає потреби. Якщо ваша ковдра не влазить у пральну машинку, віднесіть її в пральню, де є машинки більшої місткості.

Оцініть статтю