Як правильно чистити підлогу з ламінату?

Як правильно чистити підлогу з ламінату? Корисні поради

Щоб ламінат довгі роки виглядав як новий, слід застосовувати сухі способи очищення, за винятком тих випадків, коли на підлозі з’являються плями, що потребують особливих видалень. Сьогодні ми дамо низку цінних порад, які безперечно стануть у пригоді в побуті кожній господині.

Сухі способи очищення ламінату

Боротися з пилом і вовною свійських тварин потрібно за допомогою спеціальної статичної швабри або пилової швабри з мікрофібри. Більше сміття, таке як крихти або шматки бруду, слід прибирати віником або щіткою з м’якою щетиною. Проводьте таке прибирання хоча б раз на тиждень, інакше при ходьбі сміття, що накопичилося, почне дряпати поверхню ламінату. Обов’язково постеліть в передпокої килимок з волокнистою підкладкою, щоб звести до мінімуму потрапляння бруду до квартири.

Крім спеціальних швабр, пил та шерсть свійських тварин можна збирати пилотягом. Але при цьому слід використовувати насадку для твердої підлоги, а не для килимового покриття, оскільки насадка для килима може подряпати ламінат або призвести до потертості. Щоб видалити сміття, що скупчилося в районі плінтуса в кутах та інших важкодоступних місцях, скористайтеся щілинною насадкою, яку, щоб уникнути подряпин, потрібно переносити від однієї забрудненої ділянки до іншої, а не ковзати нею по підлозі.

Вологе прибирання

Сухі методи очищення актуальні, якщо на підлозі немає плям від пролитих рідин, лап тварин або непомітних липких розливів, на яких з часом накопичується пил та бруд. Якщо такі плями є, окропіть чисту пилову швабру з мікроволокна спеціальним спреєм для очищення ламінату і протріть забруднену ділянку. Замість спрею можна використовувати оцтовий розчин із рівних частин оцту та теплої води. Але його також слід розпорошувати на швабру, а не лити на підлогу, щоб волога, що потрапила в щілини, не деформувала підлогове покриття.

Якщо на підлозі багато плям, швабру слід промивати під час очищення і максимально віджимати, щоб сміття, що скупчилося в мікрофібрі, не дряпало підлогу. Не використовуйте засоби для чищення, що містять масло або віск. І взагалі, забудьте про побутові очищувачі, не призначені для догляду за ламінатом, якщо не хочете пошкодити покриття для підлоги.

Будь-які свіжі плями та розливи витирайте відразу ж ганчіркою з мікроволокна рухами від країв до центру, щоб не розширювати площу забруднення. А потім протирайте шваброю зі спеціальним спреєм чи оцтом. Якщо пляма засохла, або на підлогу потрапила речовина, яку важко видалити сухою м’якою тканиною, злегка змочіть ганчірку в спирті.

Жуйка, віск або смола видаляються після невеликої попереднього заморожування. Помістіть кілька кубиків льоду в пластиковий пакетик з блискавкою, покладіть на забруднене місце на кілька хвилин, після чого акуратно зіскребіть забруднення за допомогою пластикової ложки або пластикової картки знижок (не банківської).

Ці поради застосовні до всіх типів ламінату, тому не забувайте ними користуватися в міру потреби.

Оцініть статтю