Відвідування родичів: порадник для подружжя

Відвідування родичів Психологія та відносини

Родичі запросили вашу сімейну пару на свята? Що ж, для декого з нас це справжнє випробування! Радимо завчасно обміркувати такий візит з чоловіком – це допоможе зберегти ваші нерви та отримати задоволення від зустрічі з рідними людьми.

Кілька правил спілкування на чужій території

Що б ви не робили, родичі, особливо в перший рік сімейного життя, будуть закидати вашу пару всілякими розпитуваннями. Кращий спосіб подолати зайву цікавість – визначити заздалегідь, які питання можна обговорювати, а які краще не чипати. Наприклад, якщо хтось запитає: «Ну, як там робота?», а у вас немає гарних новин з цього приводу, краще відповісти: «Я зараз працюю над …» і розповісти по якійсь цікавий проект, навіть якщо він вже давно закінчений. Узгодьте з чоловіком теми, які ви не хочете освітлювати і працюйте, як єдина команда, щоб цього не сталося.

Вирішіть заздалегідь, як ви будете спілкуватися з рідними

Але як би ви не намагалися, все одно хтось із рідні поставить питання, на яке вам не захочеться відповідати. І якщо вже це сталося, скажіть щось на зразок: «Ми ще думаємо над цим і поки не вирішили». Крім того, іноді велике роздратування викликає дитяча тема, а саме питальні натяки на кшталт: «Коли ж ви нам подаруєте онуків, племінників чи ще когось». У цьому випадку краще відповісти: «Це все в планах, але ми поки вирішили почекати». Правда, після цього вам швидше за все доведеться вислухати невелику лекцію про те, чому не варто зволікати з продовженням роду. Але ми впевнені, що ви зможете гідно посидіти п’ять хвилин сумлінно киваючи головою.

Можна навіть вигадати секретний код. Наприклад, якщо у вас є родич, відомий своїми нескінченними нудними монологами, розробіть таємний сигнал (чухання носа або підборіддя), який допоможе покликати на допомогу свою другу половинку та врятувати вас від нудного проведення часу. Такий спосіб дійсно працює.

Підготуйтеся

Залежно від сім’ї, в якій ви зупинитеся, один з вас буде почуватися як вдома, а іншому буде не дуже затишно, оскільки чужий будинок – це досить незвичний рівень емоційного комфорту. Порадьтеся з чоловіком та вирішіть, як ви зможете посприяти гармонійному спілкуванню в колі великої родини. Щоб легше влитися в новий колектив родичів, можна заздалегідь поговорити про звички батьків та інших членів сім’ї та привезти їх улюблені подарунки або ласощі.

Нас всіх іноді коробить нав’язане і не дуже приємне спілкування, але з цим можна спокійно впоратися. У вас є хвалькувата тітка? Подаруйте їй кілька теплих слів визнання її геніальності, і цей подразник відразу зникне. Примхливий і неспокійний молодший двоюрідний брат? Купіть цікаву гру, яка його захопить і позбавить вас від зайвого головного болю.

Подбайте про себе самі

Якщо ви збираєтесь заночувати у гостях, не забудьте взяти з собою улюблену музику, капці або те, що допоможе вам почуватися більш комфортно. Можна взяти ноутбук, і після денного спілкування з родичами подивитися в ліжку з чоловіком цікавий фільм. Не поспішайте з самого ранку знову вступати в родинний клан, приділіть трохи часу собі. Прогуляйтеся по околицях, випийте в кафе гарячого шоколаду або кави. Проведіть час удвох, перш ніж приєднатися до загального сніданку з усіма родичами.

Оцініть статтю