Правила сімейного життя або що робити після весілля?

Молодята - правила сімейного життя Психологія та відносини

Іноді пари так захоплюються весільним приготуванням, що зовсім забувають про сам шлюб. Але сімейне життя – це не тільки кава в ліжко і регулярний секс, це ще й безліч перешкод, через які доведеться пройти, щоб притертися один до одного.

5 головних правил для молодят

На жаль, сьогоднішня статистика щасливого шлюбу змушує серйозно замислитися, оскільки з десяти одружених пар вісім розлучаються в перші три роки після одруження. Зазвичай, причинами розлучень найчастіше стають обопільний егоїзм та банальна побутова несумісність. Щоб вам самим не стати частиною негативної статистики, пропонуємо дізнатися ці 5 головних принципів і правил сімейного життя, які будуть сприяти розвитку ваших прекрасних подружніх відносин.

Компроміс

Це слово у всіх на слуху, але зрозуміти його справжнє значення можна тільки зіткнувшись з різними побутовими ситуаціями. Наприклад, дуже важко змінити свої давні звички і почати рахуватися з другою половинкою. Ви можете бути схиблені на чистоті, а для вашого партнера посуд тижневої давності в раковині – це звичайна справа. Або він лягає спати о 22:00 і при цьому вимагає абсолютної тиші, а ви звикли засинати глибоко за північ, і при цьому не бажаєте ходити навшпиньки. Не будь ви одружені, можна було б плюнути на все і розбігтися. Але перебуваючи у шлюбі, так зробити неможливо – вам все одно доведеться поговорити з чоловіком і знайти компроміси, так би мовити, золоту середину вашого спільного співіснування.

Родичі, друзі та гості

Молодятам потрібно вирішити, як часто вони будуть запрошувати до себе друзів і родичів, і скільки часу будуть їм приділяти. У людей можуть бути різні очікування і уявлення щодо гостей. Чоловік, можливо, не буде в захваті, дізнавшись, що ваша мама збирається пожити з вами пару тижнів. А ви, швидше за все, будете проти того, щоб його старі приятелі щовечора окуповували вітальню. Тому обговорити всі ці моменти, встановити межі свого власного простору і прийти до спільного вирішення бажано відразу після весілля.

Якщо ви тільки збираєтесь заміж, то повинні розуміти, що саме чоловік стане займати перше місце у вашому житті, а всі родичі (мама, тато, брати і сестри) будуть завжди на другому. І про це треба попередити всіх рідних. Але якщо ви не готові до такого розвитку подій, тоді вам ще рано замислюватися про заміжжя – насолоджуйтеся свободою.

Гроші

Гроші можуть стати дуже делікатним питанням для молодої сім’ї. Адже потрібно вирішити, що робити із заощадженнями, боргами, інвестиціями та доходами. Для багатьох пар кращим варіантом грошових відносин є спільне ведення сімейного бюджету. Але загальний бюджет + свої власні гроші на особисті витрати кожного з партнерів теж має право на життя. В ідеалі, зрозуміти, який сімейний бюджет вам більше підходить, потрібно ще до заміжжя.

Проблеми сімейного життя

Перша сварка

Як і перший поцілунок або перший весільний танець, перша сімейна сварка обов’язково станеться. Це нормальне явище. Але на відміну від танцю або поцілунку, перша сварка набагато важливіша для шлюбу, особливо в перший рік сімейного життя. Саме вона покаже, як ви збираєтесь справлятися з конфліктними ситуаціями в майбутньому.

Основна проблема молодих пар полягає в тому, що всі накопичені образи, які вони довгий час не озвучували один одному, починають перетворюватися в слова саме під час першої сімейної сварки. Не варто ворушити минуле, обговоріть все наболіле вже після з’ясування стосунків у спокійній обстановці. Але краще, звичайно, це робити до моменту настання обопільної точки кипіння і знаходити компроміси замість сварки, а не після неї.

Щастя

Вийти заміж легко, а от бути гарною дружиною досить складно – це мистецтво, оволодіти яким дано далеко не всім жінкам. Але як би не складалися життєві обставини, ви завжди повинні пам’ятати, за що покохали свого партнера, і чому саме він став вашим чоловіком. Якщо вам здається, що сімейне життя після весілля якось складеться само собою – ви сильно помиляєтесь. Тільки в казках благополуччя і гармонія з’являються відразу і назавжди. У реальності все по-іншому. Часто люди, які заздалегідь готують себе до абсолютного щастя в шлюбі, сильно розчаровуються і розлучаються в перший же рік сімейного життя. Будьте розумнішими, дотримуйтеся вищеперелічених порад і не повторюйте чужих помилок!

Оцініть статтю