Ефективне управління людьми!

управління людьми! Психологія та відносини

Управління людьми має досить широке поняття і кордони. Це можуть бути знання про те, як правильно управляти людьми на роботі, на виробництві, в якомусь підрозділі, в масштабах корпорацій та громадських організаціях, у відносинах між колегами, партнерами по бізнесу, у відносинах продавець-покупець або, наприклад, в сім’ї , серед сусідів, друзів і знайомих.

В будь-якій ситуації і відносинах може бути присутнім деякий вплив людини, яка має здібності до управління іншими.

Психологія управління людьми

Знання того, як управляти людьми надає людині додаткові достатньо серйозні можливості, які можуть трансформуватися в матеріальну вигоду або моральне задоволення. Прикладів цього досить багато, якщо уважно подивитися навколо. Так, найпопулярнішими і багатими політиками є саме ті, які вміють добре керувати, або навіть маніпулювати оточуючими. Саме це вміння призводить політика на вершину популярності, яку він вже може вдало використати, продати або обміняти.

Однак приклади маніпуляції можна спостерігати і в більш звичній для всіх обстановці, наприклад, в сімейних відносинах. Кожному знайома ситуація, коли дитина може впливом на батьків, влаштувавши істерику серед перехожих на вулиці. При цьому він отримає все, що попросить.

У багатьох людей є вроджена здатність до управління, а деяким необхідно вивчати дане мистецтво для того, щоб використовувати його ефективно і непомітно в своїх цілях.

Психологія управління людьми — це ціла наука, яку вивчають усі, хто хоче домогтися успіху в кар’єрі, особистому житті, а також для тих, хто хоче непомітно і успішно управляти людьми в особистих стосунках.

Плюс і мінус

Не завжди варто ставити знак мінус до слів «управління» і «маніпуляції». Адже дані дії спрямовані на отримання результату, який би нас задовольнив, але це не завжди погані цілі. Управління може стосуватися професійних відносин в колективі, або відносин між закоханими людьми.

У формуванні хороших сімейних відносин або несподіваних ситуацій в компанії малознайомих людей, завжди виділяються і домагаються максимуму саме ті люди, які вміють управляти насамперед собою та партнерами. За допомогою маніпулювання можна добиватися як поганих, так і хороших цілей. Само собою зрозуміло, що при цьому в різних випадках люди, від яких цього домагаються, випробовуватимуть або комфорт, або дискомфорт, а може і огиду.

Як з будь-яким предметом, який в добрих руках творить, а в злих — руйнує, мистецтво управляти людьми в побуті або на роботі буде або робити людину бажаним і популярним, або його будуть тихо ненавидіти, якщо він тисне на почуття провини або страху, домагається свого шантажем, погрозами та обманом. Кордони маніпулювання кожен вибирає вже по власної совісті.

Правила управління

Тренуватися

Потрібно гарненько зрозуміти для себе, що всі правила маніпулювання вимагають регулярного застосування. Це як у фокусників: поки прийом НЕ відточений до автоматизму, він не буде приносити виконавцю ні бажаного результату, ні задоволення. А тому для досягнення досконалості мистецтва управління просто необхідно регулярне повторення основ.

Не соромитися і не боятися

Багатьох людей, що подолали опір і які вирішили використовувати дане вміння на практиці, гальмує страх. Для його подолання також є спеціальні прийоми. Найпростіший, який радять фахівці, уявляти собі ефективні результати і майбутній успіх, яких можна буде досягти, подолавши побоювання. Мотивація до придбання впевненості в такому випадку значно підвищується.

Знайти харизму

Не секрет, що величезний вплив на людей чинять харизматичні особистості. Харизма це внутрішня сила і краса людини, це його енергія і неповторність, що відрізняє володаря цієї особливості від інших. У всіх відомих і знаменитих людей, які впливали або впливають на долі, цього не відняти.

Харизма робила диктаторів обожненими своїм народом, і простих людей з вадами — кумирами. Якщо знайти таку неповторну особливість в спілкуванні з іншими людьми, вчасно почати нею користуватися, то досягти успіхів в управлінні людьми буде тільки питанням техніки. Це може бути чарівна усмішка, красива постава, певні мовні звороти.

Розташувати співрозмовника

Поставивши для себе мету — вплив, потрібно розташувати співрозмовника до себе, щоб він відчував себе комфортно в спілкуванні. Знаходитесь поруч з ним у відкритій зручній і схожою на його позі, навмисно повторюючи його жести і слова. Таким чином, можна з перших хвилин розташувати людини для розуміння і можливої ​​маніпуляції.

Далі, потрібно спостерігати за поступовим розслабленням людини по його поведінці і позам, схвалюючи його дії, підбиваючи його до прийняття власного, але потрібного маніпулятору рішення. Як відомо, люди часто прислухаються до співрозмовників дуже схожим на них самих.

В результаті досягнувши видимої схожості і встановивши довіру з співрозмовником, можна помітити, що тепер вже він починає несвідомо копіювати вашу поведінку, тобто бере приклад з створеного тільки що їм самим авторитету.

Дізнатися про співрозмовника побільше

Досягнувши такого становища, коли людина готова несвідомо підтримати маніпулятора, необхідно з’ясувати у нього, яким чином він приймає рішення, які критерії висуває для їх схвалення. Так чинять вдалі продавці, маніпулюючи знаннями про клієнта, які можна отримати, розташувавши його до себе вже відомими способами. Використовуючи ці знання і обернувши їх в красиву обгортку, можна так представити отриману інформацію, що клієнту просто діватися буде нікуди, як тільки купити запропонований товар.

Тут є ще одна сторона: той, хто хоче керувати людьми повинен вміти їх слухати. Багато людей дуже люблять говорити про себе. Використовуйте це.

Вірити у власні слова

Щоб впливати на співрозмовників, щоб вони вірили в те, що їм представляється як благо, потрібно досить переконливо про це заявляти, а для цього необхідно самим вірити в це. Потрібно бути готовим до дисгармонії в душі, якщо інформація, яку ви намагаєтеся вселити, не відповідає істині, і це вам робити складно або незвично. Іншими словами, якщо людина не буде вірити в свої слова, то йому важко буде надихнути інших, пропонуючи їм яку-небудь ідею.

Є таке переконання, що людина може витримати будь-яке «як» якщо буде чітко розуміти «навіщо».

Подяка

Досягнувши потрібної мети, і сподіваючись на подальші звершення і перемоги, необхідно виражати свою подяку людям, щоб вони відчували свою значимість і незамінність. Вдячність дійсно робить чудеса і навіть іноді заміняє матеріальне заохочення. Однак воно в жодному разі не повинно бути постійним його замінником, а зловживання в цьому питанні загрожує наслідками, аж до розриву зв’язку і втрати контролю над людьми.

Контроль емоцій

Відносини з людьми не завжди будуються гладко, але будь-які неконтрольовані емоції можуть зламати струнку систему управління людьми. Для успішного впливу на інших, потрібні витримка і самовладання.

На закінчення слід сказати, що наука не стоїть на місці і сучасна психологія може запропонувати більш нові методики, які нададуть допомогу в пізнанні того, як навчитися керувати людьми.

Оцініть статтю