Домашнє насильство – розгляд проблеми

Домашнє насильство Психологія та відносини

Величезна кількість жінок по всьому світу знаходиться у стосунках, страшніших за будь-який фільм жахів. Але домашнє насильство – це тема, про яку не всі хочуть чути… Ми виросли, вважаючи, що невидимі кордони чужої сім’ї є недоторканими, і те, що відбувається в чужій квартирі, не наша справа. Однак, коли ви стаєте свідками криків, погроз та дзвону розбитого скла, ці межі треба переступати.

Це ваша справа!

Найпростіше, сидячи у своїй комфортній квартирі і чуючи звуки насильства, думати, що якщо потерпіла хоче зупинити це неподобство, вона повинна сама звернутися в поліцію. Як давно ми стали такими розсудливими? Звичайно, повинна, але вона не буде або не може…

8 шокуючих фактів домашнього насильства

Якщо ви (ми сподіваємося) ніколи не ставали жертвою домашнього насильства, ці факти вас вразять:

  1. Домашнє насильство своїми масштабами перекриває всі соціальні, економічні та расові конфлікти.
  2. Кривдник завжди хоче управляти, контролювати і домінувати.
  3. Діти часто стають не тільки свідками домашнього насильства, а й жертвами.
  4. Дивно, але у всьому світі притулків для домашніх тварин в 3-4 рази більше, ніж безпечних місць для жертв домашнього насильства.
  5. Зазвичай жертва щиро кохає домашнього тирана і хоче, щоб правоохоронні органи просто зупинили конфлікт, а не забирали кривдника.
  6. Жертва боїться помсти.
  7. Жертва побоюється, що якщо партнера посадять у в’язницю, вона не зможе прогодувати дітей.
  8. Постраждала психологічно запрограмована і часто вірить, що у трагедії винна вона сама.

Побитим жінкам потрібна підтримка

З причин, перерахованих вище, більше 90% жінок, які зазнали побиття, не обговорюють те, що трапилось, навіть з найближчими людьми. Побиті жінки уникають швидкої допомоги, а якщо через важкість травм їм все ж доводиться звертатися до лікарні, вони, як правило, брешуть про походження травм. Жертві простіше помиритися з кривдником і пробачити людину, ніж надавати ситуації розголосу. Але це зовсім не означає, що вам потрібно закрити очі і залишитися байдужими до всього, що відбувається по сусідству. Правда, це також не означає, що почувши сусідські крики, потрібно швидко надягати костюм “Жінки Кішки” і кидатися на захист сусідки. Хочете підтримати нещасну жінку? Тоді просто станьте трохи ближчою і доступнішою для неї.

Як допомогти жертві домашнього насильства?

Поспілкуйтеся при зустрічі, замість того, щоб швидко привітатися і розійтися. Запросіть її на чай або попросіть пару садівничих рад, коли побачите, що вона доглядає за квітковою клумбою. Іншими словами, знайдіть привід для встановлення більш близького контакту. Щоб заслужити її довіру, буде потрібен час, тому не ображайтесь, якщо вона почне відкидати всі ваші дружні жести. Пам’ятайте – вона спробує не виносити сміття з хати і, що б не відбувалося, буде оберігати свою сім’ю від чужих очей і пересудів, адже на карту поставлена ​​репутація її чоловіка, дітей та її самої.

Вислухайте без осуду

Коли вам вдасться прорвати глуху оборону – просто вислухайте людину, бо вміння слухати без осуду є більш довірчою формою спілкування. А якщо вона зможе вам довіряти, то можливо, одного дня попросить про допомогу, але не для того, щоб ви посеред ночі раз і назавжди відвезли її з дітьми на машині подалі від домашнього тирана. Залиште такі драматичні сюжети для телебачення.

Наполягайте на професійній підтримці

Дізнайтеся телефони психологічних служб довіри та професійних сімейних психологів, які зможуть надати консультацію і допомогти жертві домашнього насильства. Знайдіть спеціалізовані сайти в Інтернеті, які є відмінним джерелом інформації з потрібних питань. Коли вона звернеться до вас за допомогою, поділіться з нею всією цією інформацією.

Що робити, якщо ви самі стали жертвою домашнього насильства?

Якщо ви сама є жертвою домашнього насильства, отримайте консультацію у професійного психолога. Це може не тільки врятувати ваш шлюб, але й вберегти ще одне покоління від вбирання нездорової сімейної атмосфери. Життя не повинно бути схожим на американські гірки, не можна постійно замовчувати проблему і ховати голову в пісок. Допомога фахівців – це не кінець відносин, а скоріше, початок щасливого існування.

І, нарешті, якщо кривдник не бажає міняти свою поведінку, вам все одно потрібно рухатися вперед. Ви не були створені для того, щоб стати половою ганчіркою або боксерською грушею. Настав час підвищити свою самоповагу і відмовитися від годувальника заради себе та дітей, які опинилися в замкнутому колі домашнього насильства.

Якщо ви страждаєте від побоїв, прийшов час зробити перший крок і поговорити про це з кимось. Ви не самотня, і вам дійсно допоможуть, якщо ви не будете приховувати жахливу правду про свої сімейні стосунки.

Оцініть статтю