7 порад, які допоможуть боротися з пристрастю до алкоголю у подружньому житті

Як боротися з пристрастю до алкоголю у подружньому житті Психологія та відносини

Коли хтось, кого ви любите, страждає від залежності, це з великою ймовірністю може призвести до розірвання шлюбу. Сама наявність залежності повністю позбавляє вас можливості відверто спілкуватися. Щобільше, у шлюб, як правило, ви так занурені у почуття до чоловіка або дружини, що тим самим надаєте потужну владу партнеру, дозволяєте заподіювати вам страшенного болю.

Життя з алкоголіком травмує. Ви страждаєте з моменту пробудження вранці до моменту засинання вночі. Але з того моменту, коли ви усвідомлюєте свою роль у житті й боротьбі вашого чоловіка або дружини алкоголіка, життя може стати краще. Фактично, це може навіть призвести до того, що ваш чоловік або дружина отримає поштовх, необхідний для рішення про реабілітацію. У цьому контексті, ось сім рад, які повинні допомогти вам впоратися з вашим чоловіком або дружиною, коли у них трапиться залежність.

1. Пам’ятайте, що алкоголізм – це хвороба.

Дуже важко повірити, що ваш чоловік або дружина більше не приймає активного вибору у питаннях, що стосуються випивки. Коли хтось у сім’ї є алкоголіком, вибір випити більше не знаходиться в рамках контролю залежної людини.

Алкоголізм – це хвороба. І для того, щоб повністю зрозуміти це, може бути корисно думати про залежність, як про будь-яке інше захворювання, наприклад рак або хвороба серця. Можна зробити вибір і вилікуватися від алкоголізму. Але поки людина не прийме це рішення, хвороба залишається.

За даними Національного інституту зі зловживання алкоголем і алкоголізму США (NIAAA), більше третини людей, які були залежні від алкоголю, зараз повністю одужали. Таким чином, реабілітація можлива до тих пір, поки ваш чоловік або жінка здатні до цього рішення, і це, зрештою, станеться, навіть якщо не прямо зараз.

2. Не гнівайтесь.

Ваш інстинкт – зреагувати на свого чоловіка або жінку з гнівом, коли ви дізнаєтесь, що він або вона п’є. Це виснажує і може навіть стати нестерпним. Однак, зберігайте здатність бути культурним і спочутливим. Згадайте про свого партнера без алкоголю, це може допомогти у нагадуванні, що насправді ви злі на хворобу, а не на свого чоловіка або дружину.

Спілкування у пристойному тоні, швидше за все, матиме позитивний вплив на вашого чоловіка або жінку в довгостроковій перспективі. Зосередьтесь на головному – це одужання вашого партнера від хвороби алкоголізму, і підтримка його рішення про реабілітацію на всіх стадіях. Навіть, якщо у майбутньому постане питання про розлучення із чоловіком або жінкою, сьогодні ви можете допомогти.

3. Зосередьтесь на собі.

Якщо ви дозволите цьому статися, алкоголізм вашого чоловіка або дружини візьме верх над вашим життям. Як результат, у 50% усіх шлюбів, в яких в одного з подружжя є залежність від алкоголю, закінчуються розлученням.

Будьте свідомі того, що ви нічого не можете зробити, щоб вплинути на алкоголізм вашого чоловіка або дружини. Така зміна має відбуватися всередині вашого партнера і бути свідомим рішенням.

Що ви можете точно зробити, це переконатися, що ви добре дбаєте про себе. Підтримуйте активні відносини з іншими людьми, з вашими дітьми та з членами вашої родини. Потіште себе чимось, що вам подобається, щоб дати собі відпочити від метушні й напруження у вашому будинку. Наприклад, спорт або вечір в кіно з друзями. Саме таке відволікання від щоденних проблем спровокованих алкоголем може підтримати вашу витривалість і рішучість, які будуть необхідні у найважливіший момент.

4. Поспілкуйтеся відверто, але зробіть це правильно.

Гарною ідеєю буде поговорити, як алкоголізм вашого чоловіка чи дружини впливає на вас, на ваш шлюб. При цьому переконайтесь, що ви ретельно обираєте свої слова.

Вислови, які починаються з “Ти завжди… “або” Ти знову ..” тільки змусять вашого партнера захищатися. Замість цього оберіть звернення, яке почнеться із “Я..“ або “Мені..”. Це допоможе, щоб передати, як ви себе почуваєте, наприклад: “Я не можу заснути вночі через те, що постійно думаю про твою проблему”. Будьте м’які у зверненні, але тверді у своїх твердженнях. Не гнівайтесь і не звинувачуйте, але дайте зрозуміти глибину проблеми.

5. Дозвольте партнеру відчути наслідки своїх дій.

Однією з помилок, яку допускають багато людей, є допомога своїм чоловікам або жінкам уникати наслідків своїх дій. Це ніяк не допомагає розв’язанню проблеми з алкоголем, і, навіть, заважає.

6. Дозвольте вашому чоловікові або жінці пояснити свій життєвий вибір іншим людям.

Ваш чоловік або жінка можуть просити вас збрехати заради них, спробувати приховати свій стан або будь-які речі пов’язані з алкоголем. Ввічливо відмовтесь від цього. Пам’ятайте, що ви не повинні вигороджувати вашого партнера, це змушує його або її взяти на себе відповідальність, що може привести до більш швидкого одужання.

7. Якщо ваш чоловік або дружина висловили зацікавленість в отриманні професійної допомоги, невідкладно заохочуйте цей крок.

Ваш чоловік або дружина може прийти до вас і висловити зацікавленість в одужанні. Це час, щоб невідкладно спонукати його або її зробити це. Ви можете надати посилання на вебсайт або номери телефонів, де можуть допомогти. Важливо мати таку інформацію під рукою і діяти швидко, тому що рішучість отримати допомогу може зникнути так само швидко, як і з’явилася.al

Життя з чоловіком або жінкою алкоголіком може бути однією з найбільших проблем, які ви коли-небудь відчували. Однак, якщо ви будете уважні й пам’ятатимете, що алкоголізм – це хвороба, стримуватимете свій гнів, зосередитесь на собі, обговорите проблему спокійно і чесно, і будете діяти швидко, коли потрібна буде професійна допомога, ви усвідомите, що можете подолати цю проблему.

Оцініть статтю