Якщо у вас є кисле молоко, що можна з ним зробити?

кисле молоко Корисні поради

У вас скисло молоко? Не виливайте його до каналізації. Ми розповімо, як можна використовувати кисле молоко для господарських потреб. Ось кілька способів, які допоможуть перетворити його в корисний продукт.

Кисле молоко: секрети досвідчених господарок

Зазвичай, молоко починає скисати на четвертий день з моменту закінчення терміну придатності на упаковці. Якщо ж упаковка не була ушкоджена або розкрита, то скисання починається через два тижні після дати закінчення терміну придатності. Але вам не потрібно поспішати вжити його в терміни, обумовлені виробниками, тому що кисле молоко має безліч корисних застосувань.

Приготування їжі

З кислого молока можна легко приготувати сир. Зробіть домашню пароварку: налийте скисле молоко в ємність і поставте над каструлею з киплячою водою. Зачекайте, поки не утвориться сироватка, і водяниста частина не почне відділятися від сиру. Процідіть сир крізь марлю, складену в декілька шарів, і, таким чином, видаліть надлишки рідини. Шанувальники жирного сиру можуть додати в нього трохи вершків, а цінителі пікантних страв можуть приправити його сіллю та перцем за смаком.

Випікання

Кисломолочні продукти є одними з основних інгредієнтів у приготуванні млинців, тортів і вафель. Це самий простий і смачний спосіб їх застосування. Причому, пробуючи вже готові страви, ви ніколи не здогадаєтеся, що там було використано скисле молоко.

До речі, при бажанні ви самі можете допомогти молоку скиснути. Для цього потрібно в свіжий продукт додати трохи оцту або лимонного соку.

Інші способи застосування

Хоча кисле молоко і є ідеальним продуктом для виготовлення випічки та десертів, є декілька інших способів його застосування, не пов’язаних з їжею.

  • Краса. Молочні продукти дуже корисні для шкіри, тому часто є основними інгредієнтами масок для обличчя, використання яких допомагає шкірі стати більш гладкою та придбати природний рівний колір. Нанесіть кисле молоко на обличчя, і дайте йому усотатися протягом 10-15 хвилин, після чого вмийтеся свіжим молоком (так, звучить дивно, але, тим не менш), а вже після цього вмийтеся звичайною водою.
  • Домашні тварини. Скисле молоко можна додавати в корм домашнім тваринам, розм’якшуючи сухарі або печиво. Але це має бути не щойно загравший продукт, а вже готова до вживання страва. Якщо хочете, щоб молоко скисало скоріше, виставте його на сонце.
  • Будинок та сад. Якщо ваш сад зазнає «нападів» лосів або оленів, розбризкайте кисле молоко навколо дерев та інших рослин, які вони уподобали. Також можете полити їм кущі троянд для кращого росту або залити на ніч домашнє срібло, щоб змусити його знову засяяти як нове.

Як бачите, існує безліч різних застосувань для «зіпсованого» молока. Тому наступного разу подумайте двічі, перш ніж позбутися такого корисного продукту.

Оцініть статтю