Як зрозуміти, що мій чоловік – наркоман?

чоловік – наркоман Психологія та відносини

Останнім часом ваш чоловік став сам не свій? Щось приховує? Став капризним? Менше їсть? Вважаєте, що у нього з’явився хтось на стороні? Ви маєте рацію, але це не хтось, а щось … Ваш чоловік дійсно покохав, але це не традиційне кохання. Він знаходиться у стосунках, які вже далеко зайшли – це стосунки зі знеболюючими препаратами.

Підступність знеболюючих пігулок

Багато чоловіків після серйозних і складних операцій (особливо на хребті) стають залежними від знеболюючих, але, насправді, небезпечних пігулок вікодину. Успішний віце-президент страхової компанії або скромний офісний менеджер з боку не виглядають наркоманами. Але якщо вони перестають приймати знеболювальне через кожні кілька годин, в них починається неприємний процес ломки, занадто добре знайомий більшості наркоманів.

Чоловіки часто неусвідомлено потрапляють в чорну діру залежності від знеболюючих пігулок. Для нічого не підозрюючих дорослих і цілком добропорядних людей заспокійливі препарати Ксанакс, Валіум або снодійне Амбіен стають воротами в жахливий світ наркоманії.

Наркотики змінюють хімічний склад тіла

Підступ знеболюючих (зазвичай, опіатів) або заспокійливих препаратів (бензодіазепінів) полягає в тому, що якщо регулярно приймати їх протягом тривалого часу (хоча іноді вистачає всього декількох днів), виникає фізична залежність, і немає ніякої можливості зупинити цей згубний нейрохімічний процес.

Продажі рецептурних наркотиків постійно зростають

Судячи з того, що реабілітаційні центри для наркозалежних людей з’являються як гриби після дощу, наркоманія по всьому світу переростає в справжню епідемію. Часто успішні й освічені люди, які занадто довго зловживали опіатами, безповоротно на них “підсаджуються”.

Останні 20 років рівень продажів рецептурних наркотиків неухильно зростає, як і ціни на них. Наприклад, у Сполучених Штатах Америки, в період між 1991 і 2010 роками, видача рецептів на опіоїдні анальгетики (Вікодін, Оксікотін та ін.) зросла з 75.5 млн. до 210 млн. У результаті зловживання рецептурними ліками (особливо знеболюючими препаратами, стимуляторами та антидепресантами) тільки в США від передозування щорічно помирає понад 30 тисяч осіб.

Пігулки не стають безпечнішими тільки тому, що їх призначає доктор

Однією з причин того, що ваш чоловік – наркоман, є неадекватне попередження лікаря щодо сильного наркотичного потенціалу прописаних ліків. Багато психологів також пояснюють зростаючу кількість виписаних наркотичних рецептів надмірним тиском “гоу-гоу” суспільства, яке перевантажує роботою дорослих людей, в результаті чого, ті починають приймати стимулюючі та заспокійливі препарати, щоб залишатися в строю. Таким чином, деякі цілком респектабельні чоловіки потрапляють в залежність, виявляючи, що Ксанакс може зняти денний стрес навіть краще, ніж 2 вечірніх келиха мартіні.

Крім того, бурхливе зростання фармацевтичної промисловості створило ідеальні умови для самолікування дорослих людей. Як тільки чоловік розуміє, що став наркозалежним, то від сорому і ще більшого стресу, щоб зберегти обличчя, він починає вживати все більше і більше небезпечних ліків. А коли чоловіки починають брехати і приховувати від дружин і друзів свою згубну пристрасть до рецептурних наркотиків, коло замикається, і вони залишаються в пастці своєї залежності.

8 ознак того, що ваш чоловік – наркоман

  • Втрата апетиту.
  • Порушення сну.
  • Різкі припливи та спади енергії.
  • Зміна звичок особистої гігієни.
  • Невмотивовані перепади настрою.
  • Раптові зміни робочих правил або зміна роботи.
  • Поява нових приятелів і припинення спілкування зі старими друзями.
  • Звужені зіниці незалежно від рівня освітлення є одною з основних ознак вживання опіатів.

Запам’ятайте, найкраще, що ви можете зробити, щоб допомогти наркоману позбутися залежності – це стати для нього найкращою підтримкою і підштовхнути його звернутися за кваліфікованою допомогою, оскільки тільки лікування може зупинити болючий цикл. Якщо ви помітили негативні психічні зміни в поведінці свого чоловіка, не пов’язані з прийомом наркотичних лікарських засобів, можливо вам варто дещо дізнатися про основні ознаки чоловічої психопатії.

Оцініть статтю