Як зробити гарний сімейний портрет?

Корисні поради

Ви знаєте, як потрібно робити сімейний портрет? Якщо ви не є фотохудожником, то, швидше за все, більшість ваших фото це аматорські знімки, які присвячені окремим членам родини. Але як залишити пам’ять для майбутніх поколінь за допомогою професійних фотографій, на яких всі родичі будуть зображені разом?

Творчі поради професійних фотографів

Фотографія – це зупинений дорогоцінний момент часу, який можна зберегти назавжди. Хочете створити чудовий сімейний знімок? Ось кілька творчих порад експертів, які підкажуть, як це зробити в кращому вигляді.

Знайдіть фотографа

Щоб зробити гарний сімейний портрет, вам буде потрібен професійний фотограф. Але справжні фахівці бувають різних спеціалізацій. Хтось робить дивовижні фотографії немовлят і дітей, але нічого не знає про те, як повинні позувати дорослі. А хтось, навпаки, поняття не має, як правильно працювати з дітьми. І для першого і для другого випадку потрібні специфічні навички, які напрацьовуються роками. Тому, вибираючи майстра фотографії в інтернеті, обов’язково перегляньте його роботи і переконайтеся, що портфоліо на його сторінці – це саме той стиль, який вам підходить для сімейного фото.

Виберіть місце

При виборі місця не покладайтеся виключно на фотографа, інакше вам буде запропонований такий самий пейзаж, який до вас використовувався з десятками інших замовників. Якщо хочете, щоб ваше місце було особливим, доведеться пошукати його самостійно. Також майте на увазі, що для вуличних фотографій освітлення важливіше чудових декорацій. Кращі знімки виходять відразу після світанку або перед самим заходом сонця.

сімейне фото

Поділіться своїм баченням

Оскільки ви вже уважно вивчили роботи фотографа, можна обговорити з ним наступні три питання:

  1. Чи хочете ви формальну постановку (всі дивляться строго в камеру)?
  2. Або ви віддаєте перевагу природності образів, де всі спілкуються і взаємодіють один з одним?
  3. Де ви хочете знімати, в студії або на відкритому повітрі?

Щоб гарно виглядати на фотографіях, розкажіть фотографу, якою ви хочете бачити родину на знімках: спокійною, веселою, енергійною або серйозною. У портфоліо вашого майстра має бути вже багато сімейних портретів – використовуйте їх приклади, щоб пояснити, що саме ви хочете бачити на своєму фото.

Зверніть увагу на одяг

Одяг є ключовим елементом красивого сімейного знімку. Виберіть ті речі, які найбільш точно відображають стиль кожного члена сім’ї. Ось кілька рекомендацій з цього приводу:

  • Уникайте занадто модного одягу;
  • Прослідкуйте за нарядами всіх членів родини: зробіть кожну людину унікальною, вибравши єдину палітру плюс кілька додаткових кольорів;
  • Дотримуйтеся нейтральних м’яких пастельних тонів. Це допоможе сфокусувати увагу на виразах облич, а не на одязі.

Підготуйте необхідний гардероб за тиждень до фотосесії. Розкладіть його на ліжку, відійдіть на пару кроків назад і оцініть свій вибір. Якщо ви всім задоволені, переконайтеся, що всі речі чисті і попрасовані. Після цього сховайте їх у шафу і чекайте того веселого дня, коли ваша родина буде робити гарний сімейний портрет.

Оцініть статтю