Як зосередитися на навчанні або роботі?

Як зосередитися на навчанні або роботі? Корисні поради

Якщо ви схильні до затягування або відкладання важливих завдань на потім, тому що не знаєте, як зосередитися на навчанні або роботі – ці поради будуть дуже корисними для вас. Ось кілька практичних рекомендацій, які допоможуть будь-якій людині максимально сконцентрувати свою увагу на виконанні тих чи інших завдань.

10 способів стати більш продуктивною особистістю

1. Створіть підходяще для роботи місце

Правильне робоче місце – це одна з головних умов продуктивної роботи. І якщо в офісі робоча атмосфера сама собою підштовхує до виконання функціональних обов’язків, то домашній затишок не завжди сприяє робочому настрою.

Щоб зосередитися на навчанні або роботі вдома, ніколи не займайтеся важливими проектами в ліжку, на дивані або за кухонним столом, оскільки ці місця призначені суто для сну, відпочинку і прийому їжі.

Виділіть собі спеціальний стіл, який буде використовуватися тільки для робочих або навчальних потреб. Таким чином, сидячи за столом, ви будете автоматично концентруватися на певних завданнях.

2. Приберіть всі зовнішні подразники

Вимкніть мобільний телефон, закрийте електронну пошту, деактивуйте всі зовнішні подразники, які здатні відвернути вас від виконання важливих справ.

3. Влаштуйтеся зручніше

Мозок зможе зосередитися на чомусь тільки тоді, коли тіло прийме найбільш зручну позу. Не пошкодуйте грошей і купіть хороше крісло, яке ідеально підходить для вашої комплекції. Крім того, подбайте про те, щоб в кімнаті завжди була комфортна температура – при необхідності включайте кондиціонер або обігрівач.

4. Очистіть робочий простір

Хочете максимально сконцентруватися на роботі? Тоді прослідкуйте, щоб на вашому робочому місці не було нічого зайвого, відволікаючого увагу. Переконайтеся, що на столі знаходяться тільки ті предмети, які потрібні для виконання завдання.

5. Встановіть часові рамки

Вирішіть, до якого часу робота повинна бути зроблена. Часові рамки допоможуть вашому мозку займатися тільки справою і не перемикатися на абстрактні теми.

6. Поставте найважчі завдання на перше місце

Не бійтеся труднощів. Якщо почати роботу з виконання найважчих завдань, можна підвищити свою працездатність в рази, оскільки так у вас з’явиться чудова мотивація впоратися з більш легкими завданнями значно швидше.

7. Забудьте про багатозадачність

Не намагайтеся робити по кілька справ одразу. Зупиніться. Зосередьтеся на виконанні тільки одного конкретного завдання і тільки потім переходьте до наступного.

8. Робіть перерви

Якщо для завершення певного завдання потрібно кілька годин, робіть перерви. Перекусіть, прогуляйтеся або просто відволічіться від роботи і дайте собі відпочити.

9. Тренуйте мозок

Багато людей не розуміють, як зосередитися на навчанні або роботі лише тому, що не знають про необхідність регулярного виконання мозкових тренувань. Так-так, як і м’язи, свій мозок теж потрібно тренувати. Тому намагайтеся поєднувати фізичні вправи з йогою та іншою ментальною активністю, щоб ваше тіло і мозок навчилися працювати в зв’язці.

Більше читайте, пробуйте складати вірші, грайте в шахи. Загалом, робіть все, щоб мозок менше простоював в режимі очікування.

10. Заохочуйте свою діяльність

Придумайте для себе систему заохочень, в якій будуть враховані всі ваші успіхи. Наприклад, за виконання нескладного завдання можна порадувати себе чашкою кави, а за великий проект – модною сумочкою. Усвідомлення того, що за кожну виконану справу на вас чекає нагорода, додасть сил і змусить максимально сфокусуватися на роботі або навчанні.

Оцініть статтю