Як жити за своїми правилами, не потрапляючи у пастку відкладеного щастя

Як жити за своїми правилами? Психологія та відносини

Людина створена для щастя, як птах для польоту. Шановна підготувала п’ять рекомендацій для людей, які хочуть вивести свою результативність на новий рівень.

Відсунутись від чужих смислів, догм, ідей, правил та цінностей

На жаль, ми зливаємо свої ресурси для маркетологів, потрапляючи в пастку слова «успіх». Тренд останніх років – коучинг (супровід людей у ​​досягненні їхніх справжніх цілей). Пам’ятайте: як тільки вам починають говорити «треба», варто запитати себе: «Кому треба? А що буде, якщо я цього не зроблю? Відсуньтеся від загальних смислів.

Не потрапляйте у пастку відкладеного щастя. Що ми маємо на увазі під цими пастками? «Ось вийду заміж (народжу дитину, куплю квартиру… втім, сенс ви зрозуміли), тоді й буду щасливою». У такий спосіб ви робите себе заручником власних мрій. Фахівці в нейролінгвістиці називають це «бабчин страх» — після війни у ​​селах чоловіків взагалі не було, і жінка після 25 років не мала шансів вийти заміж. У багатьох із кров’ю передалося переконання, що якщо після 25 не вийшла заміж, то все.

«Ось квартиру куплю, і заживемо», «Ось вийду заміж, і можна розслабитися» — це безцільний успіх (важливо: не той, у якого немає мети, а нецілісний). Та нічого особливо й не станеться. Вийти заміж, купити квартиру чи машину не може бути метою успішної людини.

Всім успішним людям (пам’ятайте: успіх — категорія зовнішня, а не внутрішня) властива спільна риса мислення: вони тримаються осторонь чужих смислів, догм та правил. Зробіть крок. Знайдіть час для себе. Подивіться на цей хаос, який ми називаємо життям. Вдумайтеся: «жити треба так, щоб будь-якої миті мати можливість послати будь-кого». Таку людину не можна контролювати. Він сам вирішує, що робитиме.

Знайти свої смисли, догми, ідеї, правила та цінності

Якщо ви звикли запитувати іншого: «А як правильно?», Ви з людини вже робите значущого. Потрібно прагнути жити зі свого «хочу». Запитайте себе: «А чи хочу я з цією людиною спілкуватися? А чи хочу я все життя присвятити цій роботі?..» Клієнти клінік неврозів — люди, які живуть із розряду: «О, це потрібна людина, тому я спілкуватимуся з нею. Так, він неприємний, але впливовий». Прислухайтеся до свого внутрішнього Я.

Важливо зрозуміти систему цінностей, в якій ви можете існувати комфортно. Якщо вашої мети більше треба, ніж хочу, то це вже втрачений час на прагнення до того, що апріорі недосяжно.

Скажімо, ви наймаєте стиліста-іміджмейкера. А він бере, як то кажуть, «бика за роги». Робить із вас «цукерку», навіть не питаючи, а чи комфортно вам у новому образі. При цьому робить із вас зовсім іншу людину. І якщо ви гнучкі, то ви зможете прив’язати новий спосіб до свого життя. В іншому випадку системи, в яких ви існуєте, чинитимуть опір. Ми не знижуємо важливість експертів. Але якщо ви хочете отримати ефективний результат, то маєте дві цілі: почути експертну думку і знати, як бажаних результатів досягти самому.

Знайти свій особистий початок потоку

Іншими словами: знайти той стан, в якому всі цілі реалізуються власними силами, знайти свою силу.

Ми всі вбудовані в дуже жорсткі системи (ред. Система – це кілька пов’язаних між собою елементів, які впливають один на одного). Ми не дарма народилися саме в цій родині, не дарма працюємо саме у цій компанії.

Люди знаходяться на різних рівнях усвідомлення реальності та системне мислення далеко не всім доступне. Що робити у цьому випадку? Створити флоуліст. Перші 5 днів щодня пишіть 30 простих завдань і ставте галочку після виконання кожного з них. Хто витримає, відзначить стан ейфорії.

Наступні п’ять днів також щодня пишіть 30 завдань, але 7 із них трохи складніше – скажімо, не качати прес, а пробігти крос; не скласти книжки, а прибрати на полиці.

Пам’ятайте: ваша мета – не підвищення результативності, а отримання гормону дофаміну, зміна біохімії мозку. Ви відстежуватимете протягом виконання завдань, що вас куди частіше відвідують щасливі думки.

Потім ще п’ять днів щодня пишемо по 30 завдань, з яких 7 вже витриманий стандарт. Важливо: цілі мають бути підконтрольними! Не пишіть, що ви не зможете виконати. Пам’ятайте: ви прагнете покращення психологічного стану.

На 16 день влаштуйте перевірку. Тут дозволено 1–2 непідконтрольні завдання. Це дозволить ввести вас у потоковий стан, стан резонансу зі своїм особистим простором, системами. Таким чином, потужність простору збільшується в сотні разів. Нехай у всьому світі 1+1 дорівнюватиме двом, а у вашому житті — 11.

Робіть те, що у вас виходить на 10 із 10, і тоді ніякого опору систем не буде.

Максимально посилити свій особистий потік

Системи постійно вас перевірятимуть. Пам’ятайте: потік посилюється вірністю своїм «хочу». Будьте непохитними: якщо ви звикли одягатися в дорогих бутіках, не погоджуйтесь на менше; якщо ви звикли літати у бізнес-класі, не погоджуйтесь на економ.

Дати своєму потоку вивести себе у море неминучих результатів

Велика сила щоденних дій. Якщо людина ставить за мету і при цьому нічого не робить для її досягнення, то вона буде недоступною. Якщо ви щодня протягом семи днів з’їдаєте плитку шоколаду, то на восьмий мозок вважатиме це фактором виживання.

Які з двадцяти ваших повсякденних дій наближають вас до мети? Протестуйте себе найближчі 10 днів.

І насамкінець: ви — причина, а не слідство. Не живіть відкладеним щастям. Чи не відкладайте життя на потім. Прагніть бути людиною, щастя якої залежить від зовнішніх обставин та інших людей.

Оцініть статтю