Як зберігати мед?

Як зберігати мед? Корисні поради

Однак наявність у меді корисних властивостей багато в чому визначається умовами його зберігання. Давайте розглянемо, як зберігати мед правильно . Це важливо, адже мед можна додавати в чай, їсти ложками або вмочати в нього сирники.

Особливості меду, які потрібно враховувати при зберіганні

Лікувальними властивостями володіє тільки свіжий мед або, принаймні, продукт з терміном зберігання менше року, до того ж, що зберігається з дотриманням запропонованих правил. Особливістю меду є його гігроскопічність, тобто здатність поглинати з атмосфери вологу, утримуючи її. Тому, якщо зберігати мед у негерметичной посуді при відносній вологості в теплому приміщенні більше 60%, то він може заграти. Тому згідно з санітарними нормами зберігати мед можна тільки в прохолодному сухому і чистому приміщенні. Якщо вологість повітря не перевищує 21%, то температура може досягати 20С, а якщо вологість вище названої величини, то температура в кімнаті не повинна перевищувати 10С.

Іншою, не менш важливою особливістю меду, є його чутливість до сонячного світла. При безперервному освітленні протягом 48 годин в меді гинуть деякі протимікробні ферменти. Причому, згубним може стати не тільки пряме світло, але і розсіяний.

Рамка з сотами з запечатаним в них медом — це дуже цінне придбання. Головне, зуміти правильно його зберегти. Для цього розріжте стільники на шматки і покладіть їх у спеціально підготовлені чисті ємності, щільно накривши зверху кришкою. Зберігати такий мед можна в холодильнику при не дуже низькій температурі. Можливо також, тримати ємності з сотами в сухому затемненому прохолодному приміщенні.

Збережений в сотах мед можна довго пережовувати, що дає можливість ретельно продезінфікувати запалене горло при застуді. Стільники можна використовувати просто як ласощі з чаєм і булочками.

Умови зберігання меду

Вдома мед краще зберігати в погребі чи холодильнику. При збереженні меду при мінусовій температурі (до -20С) всі його цілющі якості зберігаються. Це пов’язано з тим, що збереження меду в зимових умовах в кристалізованому стані — це нормальне явище. Якщо ж, навпаки, мед занадто рідкий, то це говорить про те, що або він занадто перегрітий, або фальсифікований.

Приміщення в якому зберыгаэться мед має бути ізольовано від речовин, що гостро пахнуть, пилять, отруйних речовин, оскільки мед дуже легко переймає всі яскраво виражені запахи, наприклад, від риби, солінь, сирів, хімікатів, диму. Ємності з медом повинні бути надійно захищені від проникнення в них комах.

Посуд для зберігання меду

Правила зберігання цього цінного продукту диктують умови не тільки до самого приміщення, де він зберігається, а й, в першу чергу, до посуду, в якій мед знаходиться. Зберігати мед можна:

  • У дерев’яних діжках з кедра, липи, вільхи, верби, осики з вологістю деревини, що не перевищує природну вологість меду. Неприпустимо зберігання меду в дубових бочках, які сприяють його потемніння, і в хвойних, які віддають продукту запах смоли.
  • У молочних бідонах, які виготовляються з нержавіючої сталі, алюмінію і його сплавів.
  • У бляшаних банках, покритих харчовим лаком.
  • У різній скляній тарі, оберігаючи її від розтріскування за допомогою дерев’яних паличок. Ці палички поміщаються в ємності при їх заповненні рідким медом і залишають там до закінчення процесу кристалізації.
  • У пакетиках або стаканчиках, виготовлених з парафінового паперу.
  • У склянках з перфорованого картону, забезпеченого вологонепроникним просоченням.
  • У керамічному посуді, який з внутрішньої сторони покритий глазур’ю.

Як не можна зберігати мед

При зберіганні меду потрібно враховувати, що оцинкована і просто сталевий посуд сприяють утворенню в продукті отруйних сполук. У мідній тарі мед набуває зеленуватий відтінок, а в посуді з окислюється сталі — червонуватий.

Ні в якому разі мед не варто зберігати в тарі, виготовленій з синтетичних матеріалів.

Не в якому разы не можна прогрывати мед, оскільки при цьому відбувається потемніння меду, зникає його аромат, змінюється склад його складових, що призводить до руйнування ферментів, вітамінів, втрати бактерицидних властивостей. Втративши свої лікувальні та біологічні властивості, мед після прогрівання стає звичайним харчовим продуктом, що містить, в основному, вуглеводи.

Зберігання меду більше одного року призводить до поступової втрати його біологічних властивостей. Швидкість втрати корисних якостей залежить від умов зберігання продукту.

Зберігаючи мед в правильних умовах, ви протягом всієї зими зможете забезпечити себе і своїх близьких, не тільки чудовим десертом, а й природною аптекою, яка здатна захистити вас від сезонних нездужань.

Оцініть статтю