Як зберегти гармонію у відносинах?

Як зберегти гармонію у відносинах? Психологія та відносини

Що й казати, зберегти гармонію у стосунках чоловіка і жінки протягом довгих років вдається далеко не всім. Не рідко ідеальні, на перший погляд, сім’ї розпадаються через нерозуміння того, що щасливий союз — це постійна робота. Часом, це складно, але результат того вартий.

Давайте розглянемо основні рекомендації психологів, які допомогли багатьом зберегти гармонію у стосунках.

1. Потрібна щирість.

Найчастіше ще при першому знайомстві ми намагаємося виглядати краще, ніж є насправді, але такий образ «ідеальний» лише з нашої точки зору. Будь-які маски, вдавання, ігри є тимчасовим явищем, істинна сутність коли-небудь все одно проявиться. Тому краще з самого початку залишатися самим собою, щирість і природна поведінка в подальших відносинах лише зміцнить ваш союз.

2. Вивчаємо партнера.

Тут буде потрібно проявити не тільки підвищену увагу, але і гарну пам’ять, а також допитливість. Не пропускайте повз бажання коханої людини, спортивні захоплення та кулінарні пристрасті.

Спробуйте зрозуміти пріоритети партнера: емоційний комфорт чи матеріальний достаток, затишне домашнє вогнище або кар’єрний ріст. Любляча людина може надати допомогу в цих напрямках Крім того, для побудови гармонійних стосунків згодяться і знання гороскопа своєї другої половинки. Як відомо, всі знаки зодіаку володіють різним характером, від чого залежить їх ступінь сумісності з іншими знаками.

3. Цінуємо свободу.

Як правило, зазіхають на свободу коханої людини ті кому самим просто нічим зайнятися у відсутність кдругої половинки. Якщо у двох половинок є улюблена робота, хобі, не кажучи вже про домашні клопоти, то нудьгувати ніколи.

Звичайно, про кордони особистої свободи краще домовитися на перших етапах сімейного життя, це позбавить від подальших сварок і образ.

4. Забуваємо про негативні установки.

Не секрет, що поширені негативні установки типу «всі мужики …, а всі жінки …» заздалегідь налаштовують наша підсвідомість на невдалі стосунки і розчарування в шлюбі. Набагато ефективніше вимовляти своєрідну мантру: «мій чоловік турботливий, сильний, успішний або моя дружина найкраща, найрозумніша і найкрасивіша» та інші подібні фрази. Не забувайте, слово — сила!

Ще одним негативним фактором, що руйнує гармонію, є постійне порівняння партнера з іншими — багатими, красивими, успішними, розуміючими. Боронь вас Боже такого! Ідеальних людей немає, але в кожному можна знайти багато хорошого, краще займіться власним вдосконаленням.

5. Кризі допоможе компроміс.

Без конфліктів, на жаль, не буває сімейного життя. Але замість того, щоб переходити на крики, ультиматуми, збирати валізи, набагато ефективніше знайти компроміс.

Будьте готові зробити крок назустріч, поставте себе на місце партнера, та не оголошуйте бойкот, відверта розмова краще мовчазної байдужості. Таким чином, можна зберегти гармонію у відносинах на довгі роки.

Оцініть статтю