Як захистити себе під час нападу або жіноча самооборона в дії

Як захистити себе під час нападу Корисні поради

Вже пізно, ви втомилися і прямуєте додому, але раптом чуєте кроки позаду себе. Насторожено повернувшись, ви бачите тінь, яка вас переслідує… Щоб не розгубитися в такій ситуації, пропонуємо дізнатися, якою може бути жіноча самооборона, і як захистити себе під час можливого нападу .

7 порад, як дати відсіч ґвалтівнику або грабіжнику

Ніхто не хоче думати про неприємні та небезпечні ситуації, а тим більше потрапляти в них. Але, як кажуть, попереджений – значить озброєний. Щоб не впасти в ступор, побачивши злочинця, і не стати для нього легкою здобиччю, дізнайтеся про ефективні способи самозахисту, які не мають нічого спільного зі спортивною підготовкою або бойовими мистецтвами.

1. Покажіть переслідувачеві, що знаєте про його присутність

Якщо під час вимушеної нічної прогулянки ви почули за спиною підозрілий шум або кроки, зверніться в сторону почутого шуму. Голосно і твердо скажіть: «Я вас чую і не хочу неприємностей. Ідіть! ». Більшість злочинців судять про жертву по її першій реакції. Зазвичай, запал переслідувача помітно слабшає, коли він розуміє, що його помітили і напад вже не вийде несподіваним.

2. Приготуйтеся

Якщо ви бачите, що злочинець має намір до вас наблизитися і схопити, станьте в боксерську стійку. Підніміть руки до підборіддя і стисніть в кулаки. Для рівномірного розподілу ваги тіла поставте ноги на ширині плечей (одну на пів кроку вперед). Така оборонна поза дозволить легко і швидко зміститися в потрібний момент і покаже атакуючому, що, по-перше – ви не збираєтеся відступати, а по-друге – володієте якимись навичками самооборони і в змозі дати відсіч.

3. Приберіть волосся

Жіноча самооборона – це далеко не завжди рукопашний бій. На першому місці тут стоять хитрість і швидка кмітливість. Якщо у вас довге волосся, заправте його за комір одягу. Хвіст або косу швидко розпустіть і зробіть те ж саме. Багато зловмисників в першу чергу хапають жінок за волосся.

4. Швидко проаналізуйте, які предмети зможуть вам допомогти

У вас є з собою парасолька, ручка, ключі? Згодиться будь-яка річ, що зможе виступити в якості особистої зброї. Якщо ви опинилися з порожніми руками, спробуйте схопити будь-який предмет в межах досяжності. Наприклад, гілку, палицю, кришку сміттєвого бака або скалку пляшки. Все, чим ви зумієте розмахувати, колоти і завдавати шкоди злочинцю, допоможе врятувати ваше життя.

5. Кричіть «пожежа»

Якщо атакуючий продовжує до вас наближатися, а навколо майже немає людей – голосно репетуйте «пожежа». Волаючи «пожежа», у вас з’являється набагато більше шансів привернути увагу оточуючих, ніж галасуючи «допоможіть». Гучний крик є одним з основних засобів жіночої самооборони.

6. Заручіться підтримкою

Підтримка оточуючих – це теж ваш захист. Якщо поруч є перехожі, які не в змозі за вас заступитися, попросіть їх покликати на допомогу. А оскільки вони можуть запанікувати і розгубитися, вам потрібно максимально конкретизувати своє прохання. Скажіть щось на зразок: «Гей, ви, у жовтій сорочці, зателефонуйте в поліцію, ця людина переслідує мене і хоче напасти». Ще краще буде вказати номер, за яким потрібно зателефонувати, це підштовхне розгублену людину швидше зреагувати на ваше прохання.

7. Дочекайтеся моменту, щоб вирватися і втекти

Якщо ви все ж зазнали нападу, вас повалили і притиснули до землі – тимчасово розслабтеся (як би дивно це не звучало), не витрачайте енергію, прикиньтеся повергнутою. Для того, щоб злочинець зміг завдати удару або вчинити якісь сексуальні дії, йому доведеться десь послабити тиск і частково відпустити вас. Коли це станеться, обдуріть – максимально швидко і сильно вдарте ногою чи рукою або роздряпайте його обличчя, прагнучи потрапити нігтями в очі.

Якщо ж вас повалили на живіт, намагайтеся утримати руки під грудьми. Вони допоможуть вам дихати і в потрібний момент послужать добрим важелем для ривка. У цьому положенні спробуйте зрушити одну ногу в сторону і зігнути її в стегні. Дочекавшись зручного моменту, ви зможете різко розпрямити ногу і вдарити нападника прямо в пах.

І найголовніше! Коли справа доходить до таких напружених оборонних ситуацій, не варто недооцінювати гостроту свого розуму або можливості власного тіла. Використовуючи ці поради, завжди пам’ятайте – в боротьбі за життя не важливі зріст або вага, а важлива тільки сила духу.

Оцініть статтю