Як вивести плями від шоколаду?

Як вивести плями від шоколаду Корисні поради

Шоколад — один з найулюбленіших ласощів не тільки дітей, а й дорослих. Як би не бути обережним, завжди можна забруднитись, насолоджуючись цією солодкою спокусою.

Чим видаляти шоколадні плями?

Якщо ви теж зіткнулися з плямами від шоколаду, не варто панікувати, тому що все можна виправити.

Пам’ятайте, що важливо відразу ж почати видалення плями, щоб жир не встиг проникнути глибоко в тканину.

За допомогою народних засобів ви зможете впоратися з плямами шоколаду, причому це стосується навіть застарілих забруднень. Ці методи не тільки дуже ефективні, а й доступні, оскільки інгредієнти для видалення шоколаду знайдуться у кожному будинку.

Виводимо пляму шоколаду молоком

Для цього найкраще, щоб воно було кімнатної температури. Замочіть забруднене місце у молоці на 10 хвилин. Потім випрати в ньому річ вручну до повного видалення плями.

Очищення шоколаду за допомогою перекису водню

Перекис водню ефективний як для видалення плям від йоду, так і у разі плям від шоколаду. Процес швидкий і простий, і будь-яка домогосподарка легко впорається із цими плямами.

Для цього змочіть ватний тампон перекисом водню і покладіть його на пляму, щоб пляма добре просочилася. Залишіть на 10-15 хвилин і після випрання річ вручну.

Видалення шоколадних плям звичайним господарським милом

Це незамінний засіб від різних плям, і його незаперечним плюсом є не тільки ефективність, але і низька вартість.

Якщо ви, самі того не бажаючи, забрудниться шоколадом, просто негайно намильте пляму господарським милом і залиште на 10 хвилин. Ретельно змийте мило, а за необхідності повторіть процедуру.

Сіль для виведення плям від шоколаду

Для цього способу приготуйте сольовий розчин із 200 мл води та 3 ч.л. кухонної солі, зачекайте, поки вона розчиниться.

Спочатку замочіть пляму приблизно на 30 хвилин, а потім ретельно прополощіть річ.

Жовток та гліцерин проти шоколадних плям

Цей метод дуже ефективний для старих шоколадних плям, які були видалені відразу.

Спочатку змішайте ці два компоненти у пропорції 1:1 і рясно нанесіть на місце забруднення. Добре потріть м’якою губкою, а потім промийте теплою водою.

Борна кислота від плям

Змішайте 1 склянку води та 2 ч.л. борної кислоти, добре перемішайте і нанесіть розчин на пляму. Залишіть на 20 хвилин і в жодному разі не зчищайте.

Потім ретельно випрати річ вручну з м’яким миючим засобом або господарським милом.

Розчин гліцерину та аміаку

Змішайте 2 ст. ложки гліцерину, 4 ст. ложки нашатирного спирту та 4 ст. ложки води.

Нанесіть отриману суміш на забруднене місце, акуратно втираючи її ватним тампоном, а потім добре промийте холодною водою.

Основні правила видалення плям від шоколаду

Незалежно від тканини, кольору або принта, використовуючи ці легкі та прості народні методи, ви зможете видалити їх та досягти відмінних результатів. Однак, щоб впоратися з плямами від шоколаду якомога ефективніше, важливо дотримуватися цих правил.

  • Можна повністю видалити пляму від шоколаду, але тільки якщо ви займетеся цим відразу.

Старі плями неможливо на 100% видалити з більш делікатних тканин навіть за допомогою побутової хімії, і це стосується всіх стійкіших плям. Тому, якщо ви забруднили себе шоколадом, вам слід негайно приступити до усунення плями.

  • Щоб полегшити собі процес, краще відразу видалити засохлий шоколад і випрати тільки пляму. Засохлий шоколад можна легко зіскребти за допомогою ключів або шпильки.
  • Щоб ретельно видалити весь шоколад, можна кілька разів пройтися по ньому чистою губкою або жорсткішою щіткою, але будьте обережні, щоб не пошкодити матеріал.
  • Спочатку спробуйте більш щадні методи, і якщо вони виявляться неефективними і ви не зможете добре очистити пляму, тоді можна переходити до агресивніших способів.
  • Найкраще виводити пляму з тильного боку речі, оскільки це дасть кращий результат, та й саме прання буде легшим.
  • Видалення такого типу забруднень слід проводити у напрямку від краю до центру плями.
  • Плями від шоколаду не бояться контрастного душу, тому не варто прати їх як дуже холодною, так і гарячою водою.

Якщо ви випадково забруднили свою улюблену сукню або блузку шоколадом, ви вже знаєте, як вивести ці набридливі плями. Використовуючи ці перевірені методи, ви зможете легко позбутися як свіжих плям з цією солодкою спокусою, так і старих.

Оцініть статтю