Як вивести пляму від червоного вина?

Корисні поради

Якщо ви любите червоне вино, вам обов’язково потрібно знати, як виводити винні плями з одягу та інших тканин. Кожен із нас час від часу може проливати цей напій богів, але якщо діяти швидко і правильно, слідів від вина ніхто не помітить. Ось низка практичних порад, які позбавлять вас від винних плям.

Одяг

Якщо на вечірці ви пролили на себе червоне вино, не потрібно одразу бігти додому, сподіваючись якнайшвидше його випрати. Для початку просто промокніть пляму (не тріть) чистою вологою тканиною, щоб видалити максимально можливу кількість вина. Потім залийте пляму білим оцтом столовим, це зробить його ще менш помітним. А вже вдома, коли вечірка закінчиться, замочіть ненадовго одяг з плямою від вина в мильному розчині, обробіть засобом для виведення плям і попрайте у звичайному режимі.

Оббивка

Якщо ви пролили червоне вино на меблеву оббивку, треба діяти швидко. По-перше, промокніть залишки вина чистою паперовою серветкою або паперовим рушником. Далі змішайте в рівних пропорціях засіб для миття посуду з перекисом водню, обробіть цим розчином забруднене місце і дайте йому вбратися в оббивку протягом декількох хвилин. Після цього промокніть пляму чистою сухою тканиною. Якщо він не зникне, повторіть весь процес.

червоне вино на коврі

Килим

Щоб вивести пляму від червоного вина з килима, залийте білим вином (це нейтралізує колір), а потім промокніть чистою сухою тканиною. Після цього скористайтеся спеціальним засобом (шампунем) для очищення килимів, дотримуючись інструкції виробника.

Плитка та затирання

Вивести червоне вино з плитки та затирання нескладно. Для цього потрібно змішати невелику кількість рідини для миття посуду з теплою водою і протерти пляму губкою, змоченою в цьому розчині. Якщо це не допоможе, змішайте в рівних пропорціях хлорне вапно з харчовою содою, додавши трохи води, нанесіть цю суміш на пляму від вина і залиште на п’ять хвилин. Потім видаліть суміш, поскрабайте забруднене місце зубною щіткою змоченою в мильному розчині, який ви приготували раніше, і змийте теплою водою.

Оцініть статтю