Як використовувати вітамін С для догляду за шкірою?

Як використовувати вітамін С для догляду за шкірою? Краса

Якщо звернути увагу на склад популярних косметичних продуктів, можна помітити, що більшість з них містять вітамін С як активний «чудо» інгредієнт. І антистаріння є лише одним із багатьох позитивних ефектів від використання цього вітаміну.

Насправді існує безліч науково обґрунтованих фактів про перевагу застосування вітаміну С у косметології, які ви повинні знати, щоб вибрати дійсно вартий продукт, здатний подбати про вашу красу.

 

Антиоксидантний захист

Завдяки своїм антиоксидантним властивостям вітамін С здійснює певний захист від клітинного окиснення, яке відбувається, коли шкіра піддається впливу шкідливих елементів довкілля, таких як УФ-промені та погана екологія. Вважається, що УФ-промені на 80% є основними винуватцями передчасного старіння. Зморшки, пігментні плями, в’ялість шкіри та різні шкірні захворювання – все це переважно викликано процесом УФ окислення. Використання вітаміну С може послабити окисні ушкодження та підтримувати процес самовідновлення шкірних покривів.

Збільшення виробництва колагену

Окислювальний стрес також призводить до руйнування колагену, який є білком, що забезпечує еластичність та пружність шкіри. Тому, щоб запобігти передчасному старінню, важливо підвищити вироблення колагену організмом. Але це не так просто, оскільки з віком його виробництво сповільнюється. Проте вчені встановили, що місцеве застосування вітаміну С ефективно збільшує кількість колагену в шкірі, що допомагає продовжити молодість.

Що потрібно знати під час купівлі косметики з вітаміном С?

У косметології вітамін С буває укладено у різні формули. Його можна знайти в кремах, лосьйонах, сироватках та інших косметичних продуктах. Однак не скрізь він буває однаково ефективний, оскільки у складі деякої косметики є інгредієнти, які блокують проникнення вітаміну С через шкіру.

Ось кілька важливих моментів, які потрібно мати на увазі при покупці косметичних засобів на основі вітаміну С:

  1. Вітамін С є нестабільною сполукою, яка швидко окислюється при дії повітря, тепла та світла. В ідеалі, з метою запобігання/зменшення окислення, продукти на основі вітаміну С повинні бути упаковані у світлозахищені, повітронепроникні ємності з насосом.
  2. Різні форми вітаміну С є ефективними лише у складах із певним pH. Наприклад, така добре вивчена форма вітаміну С у продуктах догляду за шкірою як аскорбінова кислота, є стабільною лише у формулі з дуже низьким pH (близько 3,5).
  3. Завжди уважно читайте етикетки та звертайте увагу на вітамін С із концентрацією від 0,3 до 20%. Чим вища концентрація, тим краще поглинання. Однак концентрація понад 20% може викликати почервоніння та подразнення.
  4. Вітамін С особливо ефективний у поєднанні з вітаміном Е. Ці дві сполуки працюють синергетично, захищаючи шкіру та уповільнюючи пошкодження клітин. Тому щоб виглядати молодше за свої роки, слід використовувати косметичні продукти, що містять обидва вітаміни.
Оцініть статтю