Як використовувати плітки на роботі в своїх цілях?

плітка Психологія та відносини

Більшу частину свого життя ми проводимо на роботі, серед співробітників і колег. І, якщо у вашому офісі більше 2-х чоловік, значить, іноді ви пліткуєте, адже двоє обов’язково повинні обговорити третього. Пересуди за спиною – це завжди неприємно. Проте, офісні плітки можуть стати потужною позитивною силою, яку слід навчитися використовувати в своїх цілях.

Хто володіє інформацією – той володіє світом!

Плітки на роботі можуть зіграти злий жарт і вивести з рівноваги кого завгодно: тільки що ви обговорювали з колегами начальницю відділу і реготали, а через хвилину ви почули, що колеги вже обговорюють вас і регочуть ще голосніше. Що робити? Кому довіряти?

Навіть якщо ви самі попалися на вудку офісних пліткарів, не варто панікувати, адже плітками на роботі можна вміло користуватися, головне – знати як. Багато експертів-психологів вважають, що навіть, якщо ваш колектив живе одними плітками, це краще, ніж якби вас оточували замкнуті та нелюдимі співробітники.

Дослідники з Університету Індіани нещодавно завершили вивчення впливу офісних пліток і прийшли до висновку, що пересуди колег завжди дають чітке уявлення про робоче місце і політику керівництва. Головне знати, з ким можна пліткувати, коли і де. Але не женіться за цією метою занадто явно, інакше про вас складеться погана думка в колективі.

Наприклад, вирушаючи на обід зі співробітниками, яким ви довіряєте, заїкніться про ситуацію або людину, яку хочете обговорити, і ви отримаєте вичерпну інформацію на задану тему під час обідньої перерви. Звичайно, не всі факти будуть правдивими, і вам доведеться зіткнутися з ефектом «зіпсованого телефону», але, в будь-якому випадку, ви дізнаєтесь багато нового і корисного.

Плітки і кар’єрний ріст

Завжди спокійно і з жалем вислуховуйте скарги співробітників, у яких вищий статус на роботі, намагайтеся не пліткувати у відповідь і проявляти зацікавленість. Хочете побудувати довірчі відносини з людиною, яка має доступ до важливої інформації? Тоді «тримайте рот на замку» про ваші з нею розмови. Якщо співробітник зрозуміє, що ви не базіка, він почне ділитися й іншими тематичними подробицями. В результаті, ваша обізнаність про перспективи компанії, керівництво і колег виросте в рази. І якщо ви зумієте грамотно розпорядитися отриманими даними, то зможете дуже швидко піднятися по кар’єрних сходах.

Застереження! Не шукайте спеціальних приводів для пліток з босом або іншими співробітниками. Обігравайте ситуацію так, щоб їм самим хотілося ділитися з вами новинами після роботи десь у кафе. Ніколи не проявляйте зайвої підозрілої цікавості до якоїсь інформації.

Офісні альянси

Плітки на роботі часто зближують кількох людей зі спільними інтересами, поглядами і перспективами. В даному випадку, пересуди допомагають знайти однодумців і, таким чином, позбутися стресу. Співробітники, які не люблять тих самих людей, що і ви, швидше вам допоможуть і дадуть слушну пораду в потрібній ситуації. Однак, якщо у вас немає друзів серед колег, слід проаналізувати свою поведінку або задуматися про зміну роботи.

Застереження! Не пліткуйте з колегами, яких ви не вважаєте вірними друзями.

І на останок, плітки є таланом особистостей з низькими моральними якостями, але якщо не уподібнюватися їм, а просто використовувати плітки на роботі в своїх цілях, можна добитися великих результатів у всіх сферах трудової діяльності. Пам’ятайте, плітка – це дуже цінна інформаційна зброя.

Оцініть статтю