Як вибрати подушку для сну?

Як вибрати подушку для сну? Корисні поради

Якісний сон забезпечують зручні постільні приналежності, зокрема, хороші подушки. У сучасних магазинах можна знайти безліч різних видів подушок, кожен з яких має свої достоїнства і недоліки. Сьогодні ми докладно розповімо про те, як вибрати подушку для сну.

Подушки: види, переваги та недоліки

Пухові і пір’яні подушки

Цей класичний варіант, який відрізняється м’якістю, зручністю і довговічністю, не втратив популярності і в наші дні. Подушки з наповнювачем з чистого пуху в продажу знайти складно, частіше магазини пропонують пухово-пір’яні моделі, при виборі яких потрібно пам’ятати, що чим більший в подушці відсоток пера, тим вона жорсткіша. Подібні наповнювачі вимагають систематичного догляду. Раз на 6 місяців пух і перо необхідно промивати і висушувати, інакше в наповнювачі накопичиться пил і заведуться кліщі, продукти життєдіяльності яких можуть викликати алергію.

Шовкові подушки

Такі моделі відносяться до класу люкс. Натуральний шовк є гіпоалергенним матеріалом, здатним добре вбирати вологу і сприятливо впливати на шкіру. Влітку на шовковій подушці спати не жарко, а взимку не холодно. Служать такі вироби більше 5 років, але пружинистих властивостей не мають, тому спати на них подобається далеко не всім. У магазинах можна знайти подушки з наповнювачем з шовку і синтетичного волокна, які набагато зручніші. При виборі шовкової подушки звертайте увагу на ціну – вона не може коштувати дешевше 100 доларів.

Подушки з овечої або верблюжої вовни

Овечу або верблюжу вовну частіше використовують як наповнювач для чохла, а не для самої подушки. Але в останні роки на ринку з’явилися вовняні подушки, в яких наповнювач скачують в спеціальні кульки для більшої пружності. На подушках з вовною дуже корисно спати людям, які страждають від м’язових або суглобових болів. На жаль, вовна швидко втрачає свою пружність, і може викликати алергію.

Синтетичні подушки

Моделі з синтепоном, екофайбером, холлофайбером або комфореллю характеризуються своєю практичністю і довговічністю. За ними дуже легко доглядати, адже подібні вироби найчастіше підлягають машинному пранню і сушінню.

Ортопедичні подушки

Окрему групу становлять ортопедичні подушки, які створені з урахуванням анатомічних особливостей людського тіла. Такі подушки підтримують шийні хребці, завдяки чому навантаження на хребет розподіляється рівномірно. Ціна ортопедичних подушок може коливатися від 30 до 100 доларів. Вони бувають декількох видів:

  • Латексні. Ці вироби створюються з каучуку – натурального гіпоалергенного матеріалу. Вони дуже комфортні, довговічні, мають здатність підлаштовуватися під форму людського тіла. Але до такої подушки не кожен зможе звикнути, оскільки латекс – дуже пружний матеріал. Зазвичай, латексні подушки продаються в комплекті зі спеціальним чохлом, який покращує їх якості.
  • Подушки з полістиролу – недорога альтернатива латексним виробам. У них немає запаху, вони зручні і не перешкоджають повітрообміну.
  • Пенополіуренат – теж сучасний матеріал, з якого виготовляються ортопедичні подушки з «ефектом пам’яті». Під вагою голови вони прогинаються, підлаштовуючись під її форму, але після припинення тиску швидко відновлюють свій первинний вигляд. Такі вироби забороняється прати, оскільки вода їх руйнує.
  • Подушки з гречаного лушпиння, бамбука, евкаліптового або кукурудзяного волокна відносно дешеві, зручні і корисні. Але, на жаль, подібні моделі недовговічні, і служать не довше 1,5 років.
Оцініть статтю