Як вибрати LED-лампу для домашнього використання?

Як вибрати LED-лампу для домашнього використання? Корисні поради

Напевно кожен домовласник регулярного стикається з проблемою перегорання лампочок і необхідністю їх частої заміни. При цьому нерідко буває, що навіть дорога енергозберігаюча лампа не виправдовує очікувань і незабаром виходить з ладу.

Дане негативне явище стало настільки нагальним для переважної більшості домогосподарств, що багато хто з них намагається знайти відповідь на питання, як заощадити на вартості освітлювання своїх будинків та квартир.

Технічний прогрес останніх років привів до виникнення нових освітлювальних приладів – Light–emitting diode або, інакше кажучи, LED–ламп, основу яких складають напівпровідникові світлодіоди, які виділяють дуже мало теплової енергії. Це забезпечує LED–лампам беззаперечне лідерство в порівнянні традиційними лампами розжарювання, в яких близько 96–98% енергії витрачається на виділення тепла, і тільки 2–4% виконують корисну роботу з перетворення електричної енергії на світлову.

При цьому сучасні зразки світлодіодних ламп мають високу світловіддачу (у середньому близько 25 люменів на 1 ват електричної енергії) і хорошу передачу кольору. Тому багато споживачів висловлюють бажання перейти на даний більш економічний тип освітлення. Але щоб правильно підібрати ось таку LED-лампу для свого житла, необхідно ознайомитися з її технічними та конструктивними особливостями.

Технічні та конструктивні особливості LED-ламп

І перше, на що тут необхідно звернути увагу – це цоколь. На сьогодняшній день переважна більшість світлодіодних ламп призначена саме для стандартних цоколів, найбільш поширеними з яких в багатоквартирних будинках є цоколі діаметром 27 міліметрів, яким відповідають патрони під звичайні лампи розжарювання і деякі компактні люмінесцентні джерела світла. Також в побуті знаходять застосування LED–лампи з цоколем Е14 і MR16. Таким чином їх можна вкручувати в будь-які освітлювальні прилади.

Найважливішим завданням при виборі світлодіодного освітлення є правильний підбір потужності ламп. У загальному випадку, коли планується заміна «лампочки Ілліча» на LED-лампу, потужність останньої необхідно зменшити в шість разів, а якщо проводять заміну компактних люмінесцентних джерел світла, потужність світлодіодів зменшують в два-три рази. Але це правило може бути застосовано не для всіх моделей. Існують аналоги світлодіодних ламп, які, споживаючи всього 12 ват, створюють світловий потік, аналогічний стоватній лампі розжарювання.

Нажаль, поки що світлодіодні лампи є дорогими і, незважаючи на стрімкий розвиток технологій, дешевшають дуже повільно. Але якщо врахувати їх економічність і довговічність, можна вже зараз казати про те, що LED-освітлення є технологією майбутнього. Так, в разі вибору світлодіодних ламп для дому, власник зможе отримати десятикратну економію електроенергії при однаковій інтенсивності світла, а довговічність таких освітлювальних пристроїв допоможе суттєво заощадити на заміні лампочок.

Ще однією перевагою світлодіодних ламп є те, що в робочому стані вони залишаються ледь теплими, що дозволяє монтувати їх в стелі з жорсткими вимогами до теплового випромінювання.

Оцініть статтю