Як вибрати килим для дому?

Як вибрати килим для дому? Корисні поради

Правильний вибір килимового покриття може стати досить напруженим випробуванням для будь-якої людини. Адже це дорога і відповідальна покупка, яка при належному догляді прослужить вам не один рік. Пропонуємо кілька цінних порад, які підкажуть, як вибрати килим для житлового приміщення.

5 порад для тих, хто вибирає килими

1. Призначення

Щоб правильно вибрати килим, потрібно подумати про ноги та лапи, які будуть по ньому ходити. Тому, перш ніж відправитися за покупкою, дайте відповідь на наступні питання:

  • У вас є діти?
  • Чи є у вас домашні тварини?
  • Чи збираєтесь ви вимагати, щоб гості знімали взуття на порозі або дозволите їм не роззуватися?

З’ясувавши ці моменти, вам буде легше підібрати необхідний відтінок, фактуру і міцність килимового покриття.

2. Місце розташування

Правильний вибір окремого килима залежить від місця, на яке ви збираєтесь його простелити. Не варто спочатку купувати килим, а потім тягати його по кімнатах, намагаючись зрозуміти, де він краще виглядає. Продумайте заздалегідь колір і текстуру килимових покриттів для кожного приміщення. Цей предмет інтер’єру повинен відповідати атмосфері певної кімнати, і бути практичним у своєму розташуванні. Наприклад, в спальні можна постелити м’який, пухнастий і розкішний килим, приємний для босих ніг, в той час як в коридорі треба мати його жорсткий варіант з коротким ворсом, оскільки це область високого трафіку.

3. Колір

Білий килим у вітальні може виглядати дуже дорого і шикарно. Але чи буде практичним такий вибір? Якщо ви часто приймаєте гостей, то навіть невелика пляма від червоного вина зможе легко зіпсувати вашу дорогоцінну покупку. Перш ніж вибрати колір, обов’язково вирішіть, для яких цілей буде використовуватися та чи інша кімната. Також подумайте про довговічність кольору. Можливо, ви захочете вибрати салатовий килим в дитячу кімнату, тому що він ідеально поєднується з декором стін. Але чи залишиться цей відтінок таким же яскравим і свіжим через рік або п’ять років?

4. Текстура

Вибір правильної текстури не менш важливий, ніж вибір кольору. Добре підібрана текстура допоможе в боротьбі з плямами та брудом. Наприклад, короткий і жорсткий ворс набагато легше чистити від пролитої на нього рідини. З іншого боку, вам можуть просто подобатися м’які килими з довгим ворсом. Тому, вибираючи текстуру, бажано зупинятися десь посередині між своїми бажаннями та практичністю.

5. Думайте і не поспішайте

Купівля килимів для дому – це солідні фінансові витрати, тому не поспішайте і добре подумайте. Зараз є безліч спеціалізованих магазинів і брендів, які пропонують килимові покриття різних розмірів, кольорів і текстур. Можливо, ви настільки везуча, що знайдете все, що потрібно, в першому найближчому магазині. Але, щоб у цьому переконатися, відвідайте інші торгові точки і дізнайтеся, що вони пропонують і за якими цінами.

Оцініть статтю