Як вибрати ковдру: на що слід звертати увагу?

Як вибрати ковдру Корисні поради

Кожній господині доводиться вибирати постіль для всіх членів своєї родини. Щоб полегшити цей вибір, сьогодні ми розповімо, на які чинники слід звертати особливу увагу, вибираючи ковдру. Ось кілька цінних порад, які безсумнівно стануть вам у пригоді.

Господині на замітку!

Хоча постільними речами користується кожна цивілізована людина, далеко не всі знають, як вибрати ковдру. Тому не дивно, що для багатьох людей головні показники якості – це розмір і товщина. Однак є багато інших особливостей, які слід враховувати тим, хто хоче мати зручне ліжко.

Основна функція постільних речей – забезпечувати комфортний відпочинок і міцний сон людині. Постіль можна назвати своєрідним одягом на час сну, тому дуже важливо правильно вибрати матеріал, з якого вона виготовлена, і вивчити її характеристики. Адже від матеріалу багато в чому залежать властивості і функції постільного приладдя. І чим краще воно вам підходить, тим комфортніше ви будете себе почувати і краще висипатися.

Розмір і тепловіддача

Розмір ковдр варіюється в межах 240 сантиметрів в довжину і 200 сантиметрів в ширину. Йдеться про стандартні двоспальні вироби. Європейські стандарти мають інші розміри – 200 х 200 см. Купувати будь-яку постіль бажано тільки в крамницях, а самі речі повинні обов’язково бути в упаковці. Адже саме упаковка і є своєрідною інструкцію до ковдри, на якій вказана корисна інформація про матеріали і зігріваючі властивості. На упаковці якісних ковдр є показник теплоти у вигляді чорних крапок. Чим більше крапок, тим тепліший сам виріб.

ковдри на ліжку

Наповнювач

Одні наповнювачі підходять для використання взимку і влітку, а інші можуть використовуватися тільки в певний період. Наприклад, наповнювач з верблюжої або овечої вовни рекомендується тим, хто мерзне навіть у теплу погоду. А ті, кому жарко спати, можуть придбати синтетичний наповнювач або шовковий. Звичайно, від наповнювача залежить і вартість ковдри. Приміром, кашемір – досить дорогий, але вироби з нього легко стираються в пральній машинці, не вбирають вологу і мають гіпоалергенні властивості.

Натуральний наповнювач (овеча або верблюжа шерсть) коштує дешевше, але не підходить алергікам, і вимагає регулярної хімчистки. Особливою популярністю користуються ковдри з синтетичними наповнювачами, коефіцієнт теплоти яких залежить від якості і кількості наповнювача.

І, нарешті, найбільш популярний вид – це легкі і теплі пухові вироби, чия вартість безпосередньо залежить від якості пуху. Але майте на увазі, краще вибирати ті пухові ковдри, що мають касетну структуру, оскільки пух розподіляється по касетах (окремим відсіках) і перемішується тільки в межах одного блоку, не збиваючись по кутах.

Оцініть статтю