Як впоратися з почуттям образи?

Як впоратися з почуттям образи? Психологія та відносини

Кожній людині, починаючи з дитинства, знайоме почуття, в якому зібрані засмучення, роздратування і жалість до себе. Будучи дітьми, ми ображаємося на те, що нас покарали. У підлітковому віці ображаємося на батьківські заборони. А подорослішавши, ми таїмо образи на людей, які не виправдали наших очікувань.

Так чи інакше, ми завжди думаємо, що це незаслужено і несправедливо. Тільки з часом багато хто починає розуміти, що образа заподіює шкоду тільки їм самим. Ось кілька способів позбавлення від цього непотрібного почуття, рекомендовані кваліфікованими психологами.

Як перестати ображатися на оточуючих людей?

Перший спосіб – це вирішення конфлікту між скривдженим і кривдником за допомогою розмови. Дорослі розуміють, що в будь-якому конфлікті винні обидві сторони, тільки хтось в більшій, а хтось в меншій мірі. Така відверта розмова завжди корисна і ефективна при вирішенні тієї чи іншої проблеми.

Але, як відомо, не всім людям легко визнавати свої помилки, і ще важче казати про них вголос. В цьому випадку вам допоможуть ручка і папір. Якщо не хочете говорити, тоді пишіть. Напишіть про все, що вас турбує, про те, що відбувається, про людину, про предмет образи. При цьому віддавати лист одержувачу необов’язково, можна просто спалити його після прочитання. Спробуйте, результат вас приємно здивує, образа піде разом з чорнилом на папері.

Ще один спосіб подолання образи – це змінити своє ставлення до ситуації, що склалася. Спробуйте подивитися на речі під іншим кутом, а ще краще поставити себе на місце свого опонента в сварці. Ваш погляд, затуманений почуттями, що переповнюють вас зсередини, ніколи не буде ясним і об’єктивним. Розкажіть про образу подрузі, яка вислухає і дасть пораду, мамі, яка вас підтримає, оцінить ситуацію і, можливо, завдяки своєму життєвому досвіду допоможе вирішити проблему.

дівчина спілкується з матусею

Якщо ви будете таїти в собі негативні почуття, і носити за плечима вантаж поганих емоцій, то ніколи не зможете стати щасливою. Через образу на когось ми часто впадаємо в депресивний стан, нервуємо, а це може спричинити проблеми з психікою і здоров’ям в цілому.

Підходьте до ситуації з розумом, без зайвої емоційності, яка тільки посилить ваше погане самопочуття. Якщо позбутися проблеми на початковому етапі, можна зберегти не тільки нерви, а й нормальні стосунки з оточуючими людьми, навіть з тими, хто вам абсолютно не подобається.

Оцініть статтю