Як усунути причину неприємних запахів у взутті

запах у взутті Корисні поради

Напевно, вам не раз доводилося відчувати неприємний запах у взутті. Ця проблема залишається актуальною у всі часи, особливо для людей, що носять закрите взуття і не стежать за гігієною. Також варто враховувати той факт, що спітнілі ноги – це не тільки неприємних запашок, але й інкубатор для різних бактерій, які часто стають винуватцями грибкових захворювань.

Чому з’являється неприємний запах у взутті

Сам піт складається на 98% з води, і лише 2% – це різні виділення: кислоти, солі і т.д. Піт запаху не має. А причиною цього огидного запаху – служать бактерії, які харчуються відмерлими клітинами нашої шкіри. Не варто забувати, що якщо тримати своє взуття у сухості – ніякі бактерії не зможуть там виживати.

У тому випадку, якщо ви стежите за гігієною ніг і регулярно чистите взуття зсередини, але потовиділення, яке тягне за собою неприємний запах залишається, варто звернути увагу на стан свого здоров’я, оскільки амбре може послужити першою ознакою розвитку цукрового діабету і серцево-судинних захворювань.

Як боротися із запахами

Спочатку радимо сходити вам до лікаря, щоб виключити можливі хвороби. Адже існують такі захворювання, при ігноруванні лікування яких навряд чи вдасться позбутися надмірного потовиділення.

Способи позбавлення від поганого запаху:

  1. Ванни для ніг. Щоденні ванни проводять відмінну профілактику і лікують грибкові захворювання. Також вони допомагають впоратися із втомою ніг, зняти набряклість, наситити різними корисними речовинами. Щоб відчути всі переваги ванн, потрібно провести не менше 3-5 процедур.
  2. Народні методи. Щоб вивести запах із взуття, можна використовувати народні методи, які врятували вже мільйони, а то й більше пар взуття. Якщо ви маєте справу з кедами або кросівками, їх можна просто закинути в пральну машину не переживаючи за наслідки, або випрати в тазу. Після прання залиште взуття сушитися на свіжому повітрі, бажано щоб воно постояло так кілька днів. За день перед тим, як одягнути, покладіть всередину листя м’яти, евкаліпту, шавлії. А якщо капнути кілька крапель на кожну устілку лимонного соку або нашатирного спирту, то про мікроби та неприємний запах можна забути на довгий час, адже вони чудово їх вбивають.
  3. Аптечні засоби. Варто враховувати те, що оригінальні препарати можуть коштувати не дешево, тому у разі фінансових труднощів краще звернутися до перших двох способів, оскільки вони менш затратні. У складі справжніх препаратів ви зможете побачити таку складову: екстракт виноградного листя або календули. Не рідко можна зустріти рутин – він також виражає корисність для здоров’я ніг.

Підіб’ємо підсумки, яких заходів потрібно дотримуватися для правильного догляду за взуттям та ногами:

  • Намагайтеся чергувати взуття, не надягайте одну й ту саму пару щодня, взуття теж повинне провітрюватися.
  • Пам’ятайте про гігієну. Перед тим, як одягнути чисті шкарпетки, ретельно помийте ноги з милом і витріть насухо.
  • Використовуйте тісне взуття якомога рідше, при можливості відмовтеся від нього повністю.
  • Купуйте якісне взуття перевірених брендів, адже так ви захистите свої ступні від того, щоб вони пріли, чим самим убезпечите себе від зайвого виділення поту.
  • Приходячи на роботу, навчання, беріть із собою змінне взуття.

Не забувайте про те, що тримати в чистоті потрібно також і шафку з вашим взуттям, адже там теж накопичуються мікроби.

Оцініть статтю