Як уникнути подразнення після гоління?

Як уникнути подразнення після гоління? Краса

Видаляючи волосся на ногах за допомогою звичайної бритви, більшість жінок допускають одну і ту ж помилку. Прагнучи зробити шкіру гладкою, жінки просто намилюють ноги і починають швидко водити лезом бритви по шкірі. В результаті такого неправильного гоління на шкірі виникає роздратування у вигляді сверблячих червоних плям. Та й порізи шкіри при цьому трапляються досить часто.

Як зменшити роздратування шкіри на ногах після гоління

Роздратування на ногах після гоління виникає від того, що бритва зрізує верхній шар шкіри. По суті це нормальне явище, тому що в результаті такого травмування відбувається посилення припливу крові, звідси і почервоніння. Таке явище відбувається при кожному збриванні волосся. Щоб забути про подразненнях найпростіше просто перестати голити волосся на ногах. Однак такий варіант мало кого з жінок влаштовує, тому ми пропонуємо прислухатися до наших порад, які допоможуть вам позбавитися від подразнень після гоління ніг.

Як підготувати шкіру

Перш за все перед голінням ніг потрібно пом’якшити волосся. Найпростіше це можна зробити, обвернув ноги рушником, змоченим у гарячій воді або просто потримати ноги в гарячій ванні. Голити волосся найкраще відразу ж після прийняття душу або ванни. Тоді тонкі волоски на ногах не будуть прилягати до шкіри і збрити їх буде простіше. Тобто не доведеться кілька разів проводити лезом бритви по одному і тому ж місцю.

Відмовтеся від мила

Мило має властивість підсушувати шкіру після гоління, що підсилює подразнення. Жіноча шкіра дуже чутлива, тому ми настійно рекомендуємо користуватися тільки кремом для гоління. Краще вибрати той крем, в якому міститься сік алое або якісь інші заспокійливі компоненти. Наносити крем на шкіру потрібно після того, як волоски на ній вже досить розм’якшилися. Не потрібно відразу ж приступати до гоління. Дайте шкірі трохи просочитися цим кремом, тоді лезо бритви НЕ буде зрізати верхній шар, а стане ковзати по кремовій плівці. Краще проводити лезом бритви уздовж росту волосся. Звичайно при цьому гоління вийде менш гладким, зате не будуть травмуватися волосяні фолікули як це трапляється при голінні назустріч росту волосся.

Догляд за шкірою після гоління

Після того як ви закінчите гоління, потрібно змити з ніг залишки крему теплою водою, а саму шкіру освіжити лосьйоном. Такі прості заходи максимально убезпечать шкіру ніг від можливого роздратування. У всякому разі почервоніння буде незначним, а свербіж взагалі не з’явиться.

Властивості гідрокортизону

Ця речовина має здатність звужувати кровоносні судини і є хорошим антисептиком. Після гоління нанесіть на шкіру одновідсотковий гідрокортизоновий крем. Під його впливом приплив крові до потривожений шкірі буде штучно знижений і ніякого її почервоніння, не кажучи вже про подразнення не відбудеться, якщо ваша шкіра перебуває в нормальному стані. Таку просту процедуру зазвичай проводять один раз. Однак, якщо шкіра на ногах дуже чутлива, то варто її натерти кремом двічі.

Користуватися ж ним щодня ні в якому разі не можна тому, що шкіра звикає до гідрокортизону дуже швидко. Тобто після наступного гоління він вже не допоможе позбутися від роздратування шкіри. Препарати, що містять в собі гідрокортизон, призначені для разового застосування. Часте ж їх використання може викликати потоншення шкіри і появу розтяжок. Крім того при частому застосуванні кортизон може привести до розширення кровоносних судин.

гоління

Частіше міняйте бритви

Леза для гоління голять волосся дуже близько до поверхні шкіри, часто при цьому травмуючи волосяні фолікули, що і викликає роздратування. Ніколи не користуйтеся затупленими лезами, вони травмують фолікули найбільш сильно. Тому не варто голити волосся на ногах одним верстатом більш ніж три – чотири рази. Чим частіше ви будете міняти леза, тим менше ймовірність появи роздратування на шкірі. При цьому дуже багато косметологів взагалі радять жінкам відмовитися від гоління волосся на ногах за допомогою лез. Вони рекомендують для цього користуватися електробритвами, від яких практично ніколи не буває роздратування.

Засоби проти вугрової висипки

Якщо на шкірі ніг є горбки або вугри, то ймовірність порізу під час гоління дуже велика. До тих пір поки ви не позбудетеся від вугрової висипки на ногах, краще взагалі утриматися від гоління і зайнятися лікуванням шкіри. У продажі зараз є непогані креми, до складу яких входить 2,5 або 5-відсотковий розчин пероксиду бензоїлу. Ця речовина сприяє зникненню вугрової висипки. Крім того до складу деяких кремів для гоління воно теж входить. Таким чином, користуючись таким кремом, ви будете одночасно робити ефективну противугрову профілактику.

Як можна по іншому видалити волосся

Якщо збривання волосся на ногах у вас викликає дискомфорт, то можна спробувати використовувати спеціальні лосьйони для видалення волосся. Потрібно сказати, що такі лосьйони мають дуже різкий запах і це багатьох жінок відштовхує від їх застосування. Однак у лосьйонів є дуже важлива перевага перед бритвами. Вони не викликають травмування волосяних фолікул. До того ж випадки алергічної реакції на лосьйони для видалення волосся спостерігаються дуже рідко. Якщо ви побоюєтеся, що у вас відбудеться алергічна реакція, то можете зробити невеликий і зовсім безпечний експеримент. Просто нанесіть трішки лосьйона на ліктьовий суглоб. Якщо через добу на шкірі не виникне почервоніння, значить ви можете сміливо користуватися цим лосьйоном. Якщо ж воно все ж виникне, то гарненько омийте лікоть і ніколи не використовуйте цей лосьйон для видалення волосся.

Негативні наслідки

Іноді трапляється так, що після гоління ніг на шкірі виникають запалені горбки, які навіть можуть гноїтися. У такому випадку потрібно обов’язково звернутися до лікаря, бо це явні ознаки попадання під шкіру інфекції. У такій ситуації необхідно відмовитися від голитися волосся за допомогою лез.

Оцініть статтю