Як уникнути кризи у стосунках?

Розлючений чоловік - криза в стосунках Психологія та відносини

У спілкуванні немає нічого складного, чи не так? Хоча, коли мова заходить про сімейні пари, це твердження часто не працює. Криза у стосунках трапляється у більшості подружжів, і найчастіше цьому сприяє неправильне спілкування. Хочете дізнатися, як його уникати, не повторюючи чужих помилок?

Чи вмієте ви правильно спілкуватися зі своїм чоловіком?

Дуже часто міцний на вигляд “корабель любові” розбивається об скелі непорозуміння та взаємних образ. Щоб не стати жертвою власної дурісті і потім не шкодувати про втрачені стосунки, дотримуйтеся цих рекомендацій провідних сімейних психологів.

1. Навчіться слухати

Якщо ви зі своїм чоловіком не слухаєте один одного, у вас обов’язково почнуться труднощі з порозумінням. Ця проблема особливо актуальна для першого року сімейного життя, коли молодята більше зосереджені на своїх власних особистостях, і ще не до кінця розуміють значення слова “сім’я”. Дуже просто дослухати до половини промову іншої людини і почати перевіряти електронну пошту або набирати смску подрузі, роблячи вигляд, що продовжуєте бути уважною. Чим частіше ви так вчиняєте, тим сильніше віддаляєтеся від свого чоловіка.

Замість того, щоб робити декілька справ одразу, в той час, коли ваш партнер описує минулий день або ділиться планами на вихідні, зосередьтеся тільки на ньому і на його розповіді. Навчіться слухати – це одне з головних правил сімейного життя.

2. Знайдіть час для спілкування

Відсутність подружнього спілкування завжди можна виправдати надмірною зайнятістю, шаленим життєвим ритмом та іншими турботами. Але якщо кожен вечір на 20 хвилин вимикати телевізор, відкладати в сторону iPhone та ноутбук, можна прожити в гармонії один з одним все життя. У вашого чоловіка стрес? Він чимось засмучений? А може він гнівається? Як ви можете знати, що у нього на душі, якщо ви не спілкуєтеся?

Вечірні розмови по душах – це відмінний спосіб вирішення будь-яких сімейних питань. Не варто мовчки дивитися, як проблеми накопичуються і виходять з під контролю.

3. Не поспішайте з висновками

Ви коли-небудь засмучувалися, накручуючи себе з якогось приводу, навіть не поспілкувавшись з чоловіком і не з’ясувавши правдивість інформації, яка змусила вас нервувати? Ми, жінки, занадто імпульсивні особи, які часто реагують на різні сімейні ситуації, не розібравшись в їх суті.

Не поспішайте з висновками, перш ніж поговорите з чоловіком. Не приховуйте в собі якісь підозри, не перетворюйтесь на детектива. Просто глибоко вдихніть і поговоріть з чоловіком про все те, що вас мучить. Таким чином, ви зможете уникнути кризи у стосунках.

4. Не чекайте, що ваші думки будуть прочитані

Погодьтеся, було б просто чудово, якби оточуючі без слів розуміли, чого ми хочемо і коли саме. Або хоча б наші близькі люди володіли таким даром… Але ніхто не читає думок. Тому, якщо вам щось не подобається – говоріть про це відразу в очі. Хочете якось допомогти чоловікові? Тоді обов’язково запитайте, чи потребує він вашої допомоги. Якщо бажаєте провести вечір з подругами і потім не доводити свою правоту, вислуховуючи ревну лайку партнера – попередьте його про свої плани заздалегідь.

Кращий засіб зв’язку з близькою людиною – це ваш язик. Саме він може допомогти подолати сімейну кризу або не припустити її виникнення.

Оцініть статтю