Як швидко побороти страх – 5 практичних порад

як побороти свої страхи Психологія та відносини

Всі люди чогось бояться. Часто різні думки в нашій голові сіють невпевненість і сумніви. «А раптом я помру?» «Що, якщо літак розіб’ється?» «Я дуже стара, дуже товста, дуже небезпечно прохати про підвищення зарплатні, виступати перед аудиторією або спілкуватися в гостях». Ось три слова, які змінять ваш світогляд: Страх – Це ілюзія.

Як швидко побороти свій самій великий страх?

Розслабтеся і дізнайтеся, як побороти страх за допомогою цих 5-ти простих способів.

Зробіть це

Для того, щоб показати страху, хто в домі господар, потрібно знайти причину своєї боязні і усунути її. Усвідомте, що є джерелом ваших страхів і робіть по одній речі на день, яка вас лякає. Після того, як ви доведете собі, що можете справлятися з тим, чого раніше боялися, ви відчуєте величезний прилив упевненості, який стане стимулом для підкорення нових вершин.

Дихайте

Стівен Хейс (Steven C. Hayes) – професор психології університету Невади, розробив спеціальну методику дихання, яка дозволяє людям справлятися з негативними емоціями (в тому числі страхами). Насправді, Стівен не єдина людина, кому прийшла в голову ця світла думка, тому в мережі ви можете знайти безліч дихальних вправ, які допомагають усунути психологічні проблеми.

Медитуйте

Медитація є перевіреним способом поліпшення настрою, вона навіть може стимулювати позитивну мозкову активність. Щоб перемогти свої найбільші страхи, знайдіть зручне місце і за допомогою медитації укладіть мир з усіма своїми побоюваннями.

Дякуйте

Багато психологів стверджують, що неможливо відчувати страх, якщо вас переповнює почуття вдячності. Для того, щоб зрозуміти кому і за що дякувати, просто подивіться навколо. Світить сонце? Ваші діти здорові? Заведіть спеціальний журнал і записуйте туди все, за що ви вдячні долі і оточуючим вас людям. На жаль, ця методика може не спрацювати, якщо у вас в душі залишилася якась образа. Тому вам потрібно дізнатися, як звільнитися від бридких спогадів.

Зверніться до фахівців

Якщо ви вже намагалися побороти свої страхи подібними способами, і у вас нічого не вийшло, зверніться до професійного ліцензованого психотерапевта. У зверненні до фахівця немає нічого страшного, іноді навіть потрібно поділитися своїми проблемами і переживаннями з чужою людиною. Психологи володіють багатьма корисними методиками, які допоможуть вам стати впевненою в собі і забути про свої фобії.

Оцініть статтю