Як швидко освоїтися на новій роботі?

Як швидко освоїтися на новій роботі? Корисні поради

Влаштовуючись на роботу, ми переживаємо, думаючи про те, як нас зустрінуть колеги, якими будуть обов’язки, наскільки суворий керівник… Пропонуємо вашій увазі кілька практичних порад, завдяки яким ви легко і швидко звикнете до нової посади і без проблем увіллєтеся в новий колектив.

6 правил для новачка

Отже, ось низка рекомендацій, які допоможуть вам не відчувати себе білою вороною серед колег.

Не запізнюйтеся і дотримуйтеся дрес-коду

Ні в якому разі не запізнюйтеся, заздалегідь розраховуйте час на дорогу, а одяг готуйте з вечора. Дотримання дрес-коду – правило суворе, тому порушувати його не можна. Навіть якщо при прийомі на роботу вам не розповіли про нюанси гардеробу, ви повинні були помітити, як одягнені співробітники офісу або підприємства. Не виділяйтеся, щоб не нашкодити майбутній кар’єрі.

Не відволікайтеся

Якщо начальство окреслило ваші обов’язки нечітко, а точніше, конкретного завдання вам не дали, це не означає, що ви можете базікати по телефону з подругами або займатися речами, які не мають ніякого відношення до роботи. Пам’ятайте – оточуючі пильно за вами спостерігають, адже ви все-таки нова людина в колективі! Не відволікайтеся на соціальні мережі, не перевіряйте особисту пошту. Будьте уважні.

Дотримуйтеся нейтралітету

Не втручайтеся, якщо колеги у вашій присутності почали сперечатися або з’ясовувати стосунки. Тримайтеся нейтрально, адже ви ще не можете розібратися, що до чого.

Запитуйте

Якщо перед вами поставили певну задачу, але ви не змогли вникнути в її суть, не соромтеся задавати навідні запитання. Це набагато краще, ніж просто кивати головою і піддакувати, роблячи «розумне обличчя». Краще попросіть колегу або начальника, щоб той пояснив завдання більш детально. Не бійтеся. Ставлячи багато питань, ви не показуєте свій непрофесіоналізм, а, навпаки, демонструєте свою зацікавленість. Користуйтеся тим, що ви – новачок.

Не хвилюйтеся, якщо у вас щось не виходить, з часом ви обов’язково розберетеся і з відносинами в колективі, і з корпоративною етикою, і з дрес-кодом і з усіма своїми обов’язками. Однак не забувайте і про те, що через досить нетривалий час ваші питання почнуть дратувати колег і керівництво, тому спробуйте в тижневий термін отримати всю необхідну інформацію та засвоїти її.

Пишіть

Не соромтеся записувати завдання, номери телефонів і потрібні імена в блокнот. Записи допоможуть вам не упустити важливих деталей.

Посміхайтеся

І останній, але не менш цінна порада. Щоб швидко освоїтися на новій роботі і розташувати до себе незнайомих людей – частіше посміхайтеся.

Оцініть статтю