Як розгладити шкіряну куртку в домашніх умовах?

Як розгладити шкіряну куртку в домашніх умовах? Корисні поради

Одяг зі шкіри зручний і практичний. Здається, що він ніколи не втратить своєї популярності. У багатьох в гардеробі є речі з цього матеріалу. Куртки ж зі шкіри зустрічаються найбільш часто. Але через неправильне зберігання або в результаті занадто тривалого носіння на них можуть утворитися складки. Що ж робити в даному випадку, як розгладити шкіряну куртку і повернути їй колишній вигляд? Є кілька способів, якими можна скористатися в домашніх умовах.

Щадні методи

Найпростіший і нешкідливий спосіб – це помістити куртку на плічка, а потім дати можливість їй просто повисіти. На це піде певний час – тиждень або два, що залежить від товщини матеріалу. Складки на тонкій шкірі можуть розгладитися всього за день-два. Істотним мінусом цього методу є час, який буде потрібен на те, щоб складочки розправилися природним шляхом.

М’ята куртка розгладиться швидше, якщо скористатися іншим способом. Вазелін або горіхове масло нанести на ватний тампон, добре змастити ним складки, що утворилися і дати можливість вбратися в шкіру. Потім винести річ в прохолодне місце, бажано провітрити її на свіжому повітрі кілька годин.

Як погладити шкіряну куртку паром або праскою?

Пором можна досить легко розгладити складки на шкірі. Допоможе ручна праска, в якій є така функція. Тримати її потрібно на відстані приблизно в 15 см від поверхні шкіри, щоб не зіпсувати річ гарячою парою. Якщо ж такого приладу немає, то парну для куртки можна влаштувати у ванній кімнаті. Для цього потрібно набрати в ванну гарячої води, помістити куртку на плічка і повісити її в місті котре віддалене від вихідної пари. При цьому необхідно дивитися, щоб на поверхні шкіри не було конденсату, адже зайва волога може нашкодити цьому матеріалу. Після процедури річ потрібно просушити природним чином, без використання нагрівальних приладів.

А як шкіряну куртку погладити праскою і чи можна взагалі так робити? Шкіра – досить ніжний матеріал, і праски вона не любить. Розгладити таким способом складки можна, але діяти доведеться дуже акуратно. Пропрасовують м’яті місця праскою при температурному мінімумі з вивороту і тільки через обгортковий папір, складений шарами, або через щільну тканину. Даний метод абсолютно не підходить для тонкої шкіри. Вдаються до нього в крайньому випадку, коли по-іншому вже впоратися не виходить.

Знаючи, як розгладити шкіряну куртку, знову повернути їй цілком пристойний вигляд можна, хоча деякі способи і мають на увазі певний ризик. Якщо ж ризикувати зовсім не хочеться, краще здавати речі зі шкіри в хімчистку, звідки вони повернуться не лише розгладженими, а й чистими.

Оцініть статтю