Як привчити чоловіка до порядку

Як привчити чоловіка до порядку Корисні поради

З давніх-давен чоловік був здобувачем і мисливцем. Жінці відводилася скромна роль берегині домашнього вогнища, порядку та чистоти у будинку. Нині часи змінилися. Представницям прекрасної статі не доводиться сидіти склавши руки та чекати, поки їхній благовірний притягне до обіду тушу мамонта (ну чи хоча б пакет із продуктами з супермаркету), дами зайняті зароблянням грошей нарівні з чоловіками.

А ось як бути із домашніми обов’язками? Прибирати будинок у вільний від роботи час, а ще прати, готувати й займатися дітьми – чи не надто багато лягає на тендітні жіночі плечі?

Ще й деякі чоловіки абсолютно не цінують працю своїх господарок. Вони почуваються цілком комфортно, сидячи у зручному кріслі перед телевізором в оточенні порожніх пивних пляшок та брудних кавових чашок. Ховають у затишні місця не надто чисті шкарпетки, розкидають свій одяг по всій квартирі та роблять багато інших жахливих речей. “Як, ну як привчити його до порядку?!” – хапаючись за голову, запитуєте ви. Ось кілька маленьких хитрощів про те, як привчити чоловіка до порядку будинку:

Хвалити, хвалити та ще раз хвалити!

Ні для кого не секрет, що чоловік – це велика дитина. Можна, звичайно, прочитати йому довгу і нудну нотацію про користь чистого повітря у квартирі для здоров’я, можна пустити в хід закиди та сльози. Але краще частіше говорити своєму ненаглядному: Який ти в мене молодець! Що б я без тебе робила!” — з будь-якого, навіть найдрібнішого приводу (доніс-таки до відра для сміття пляшки з-під пива, закинув у прання свої улюблені шкарпетки). Говоріть, що він найкращий, дбайливий, що він справжній чоловік.

Сила жінки – у її слабкості.

Згадайте, нарешті, що ви слабка жінка, якій просто не під силу все встигнути. Тому іноді звертайтеся до чоловіка з ласкавими проханнями на кшталт: «Дорогий, я так втомилася. Давай я поки що приготую вечерю, а ти поміняй постільну білизну». І знову хвалите, якщо чоловік виконав ваше доручення. А от якщо ні – можете щиро засмутитися. Тільки не треба сліз та істерик, просто дайте зрозуміти своєму чоловікові, що хотіли б бачити поряд людину, на яку завжди можна покластися.

Ти мені, я тобі.

Згадайте, яка у вашого чоловіка улюблена страва. Припустимо, це смажена курка під часниково-майонезним соусом. Можна підійти до чоловіка та милим голоском поцікавитися: «Хочеш, я приготую твою кохану курку? Тоді протри пилюку, будь ласка, і прибери за котом, а то я все просто не встигну». З часом, якщо успіх вам посміхнеться, певні домашні обов’язки увійдуть у вашого чоловіка у звичку, і деякі речі він робитиме вже без нагадування.

Поділ праці.

Нерозумно сподіватися, що ваш чоловік своїм розумом дійде до того, що ви робите по будинку занадто багато, і добровільно вирішить взяти на себе частину домашніх обов’язків. Чоловікам потрібні чіткі інструкції. Умовтеся, наприклад, що зі столу ви прибираєте по черзі, підлогу миєте ви, а пилотяжити та виносити сміття – його обов’язки. Одна моя знайома поступово привчила чоловіка вичавлювати після прання постільну білизну – у неї, бачите, руки надто слабкі, щоб викручувати підковдри з простирадлами. Тепер її ненаглядний іноді й сам може завести велике прання і, повірте, не бачить у цьому нічого страшного.

Я і баба, і чоловік.

Існує один дуже дієвий спосіб змусити чоловіка щось зробити. Наприклад, ваш обранець вже кілька місяців не може забити цвях. Візьміть молоток і демонстративно беріться за роботу. Цілком нормальна поведінка чоловіка в цьому випадку – відібрати у вас молоток і продовжити самостійно забивати цвях. А от якщо він і в цьому випадку продовжує лежати на дивані перед телевізором, є серйозна нагода задуматися, чи потрібен вам такий супутник життя.

Це наша територія!

Надайте чоловікові самому наводити порядок там, де він проводить найбільше часу: у кабінеті, на крайній край, на комп’ютерному столі, у ділових паперах. Повірте, жоден чоловік не зрадіє, якщо не зможе після вашого прибирання знайти життєво важливий документ.

Ну й останнє: не допускайте, щоб ваша любов до порядку перетворилася на нав’язливу ідею. Уявіть, що поряд з вами – патологічний чепурун, у якого крихітна скринька на килимі викликає істерику. Повірте, такі екземпляри трапляються. От і подумайте, як би вам жилося з такою занудою. Тому вчіться прощати своєму коханому його маленькі недоліки.

Оцініть статтю