Як правильно заварювати чай?

Як правильно заварювати чай? Корисні поради

Попередження: це абсолютно марне керівництво для тих, хто п’є « чайний пил» в пакетиках, жалюгідну пародію вульгарної подоби чаю вітчизняного та зарубіжного виробництва та інші сурогати. Втім, правильне заварювання може хоча б незначно поліпшити навіть саме моторошне чайне пійло.

Ми вже визначилися, що чай – напій благородний. А тому ображати його назва всякими підробками не варто. На сьогодні існує безліч спеціалізованих магазинів, в яких ви зможете придбати справжній елітний напій. Природно, навіть у цьому випадку ніхто не застрахований від підробок, але в спеціалізованих закладах цей ризик незначний. Отже, для правильного заварювання нам, перш за все, необхідний хороший чай. Це раз.

Ще більшим блюзнірством буде заливання хорошого чаю поганою водою. Хлоровану воду необхідно відстоювати. А ще краще очищати за допомогою фільтрів – благо, водоочисні конструкції зараз вельми доступні споживачеві. Або ж, у крайньому випадку, купувати чисту воду, фасовану в пляшки. Уподібнюватися древнім китайцям і возити воду з гірських джерел, або наслідувати в’єтнамцям і збирати дощову воду, мабуть, не варто. Тим більше, при чистоті наших – то дощів. Загалом, нам також потрібна хороша вода. Це два.

Ніяких скляних, пластикових або металевих «заварників». Тільки порцеляновий, фаянсовий або, якщо вже дуже сильно хочеться металевий виріб, срібний посуд. Чайник для заварювання повинен бути теплим і сухим. Для цього потрібно обполоснути його окропом і трохи почекати, поки він обсохне. Отже, правильний чайник – це три.

Як заварити чай

А далі справа техніки. Власне, такої техніки :

  1. Налити в чайник свіжу чисту воду. Ні в якому разі не використовувати вже кип’ячену воду. І не за яких обставин не доливати сиру воду у вже кип’ячену.
  2. Ідеальною для заварювання є та вода, яка починає помітно закипати. Це легко впізнати за утворення великої кількості бульбашок, від чого поверхня води біліє. Тому цю частину процесу закипання води часто називають «білим ключем». Ось цією водою і слід залити чай.
  3. Потім закрити заварник кришкою і накрити зверху серветкою, закриваючи і носик чайник теж. Серветка зберігає аромат чаю. Серветку не можна заміняти вовняними, ватяними та іншими укутуванні – це тільки шкодить аромату.
  4. Чай необхідно настояти. Чорний чай заварюється від 4 до 7 хвилин, ароматизовані чаї вимагають не більше 3 хвилин, а от зелений чай – самий вибагливий – іноді може настоюватися до 15 хвилин.
Оцініть статтю