Як правильно сваритися з чоловіком?

сімейна сварка Психологія та відносини

За твердженням психологів, жіночі переживання після сімейної сварки можуть призвести до невротичних розладів. Але іноді «з’ясування стосунків» просто необхідне для вирішення конфліктної ситуації або позбавлення від накопичених негативних емоцій. Чи існує можливість долати такі конфлікти з мінімальними втратами сил і нервів?

Дитина і свекруха – свідки небезпечні

Постарайтеся зробити так, щоб конфлікт проходив без свідків, особливо без дітей і батьків чоловіка. Дитина більш вразлива і сприйнятлива до негативних емоцій, тому сімейні сварки можуть негативно відбитися на її психіці. Якщо вона все ж стала свідком неприємної сцени, ні в якому разі не дозволяйте собі висловлювання, що до статусу батька в родині. Для згладжування емоційного стресу необхідно, щоб малюк побачив ваше примирення.

Не менш «небезпечним» свідком є ​​свекруха, яку необхідно раз і назавжди виключити з участі в суперечках. Інакше в «потрібний» момент вона пригадає вам всі подробиці конфлікту.

Нехай говорить…

Будьте об’єктивні – намагайтеся чути саме те, що вам кажуть, а не те, що хочеться. Часто, у відповідь на уїдливе зауваження «дотепна» жінка намагається відповісти ще більш їдко, що викликає ланцюгову реакцію, яка може привести до «атомного вибуху». Дозвольте чоловікові виговоритися до кінця – вже одного цього буває достатньо, щоб він заспокоївся.

Чого йому не вистачає?

Проясніть для себе, з якого, власне, приводу затіяний увесь сир-бор. Задавайте чіткі питання, не узагальнюйте. Фрази типу: «Вічно ти чимось незадоволений», «Через тебе у нас в квартирі свинарник» або «Всі твої друзі – пияки», справедливо будуть сприйняті як образа. Краще висловлювати своє невдоволення за допомогою конкретних прикладів. «Ти вчора прийшов о першій годині ночі, де ти був так довго?», «У коридорі недостатньо гачків для одягу, її вже нікуди вішати. Коли ти з цим розберешся? » – Такими чітко поставленими питаннями, ви пожалієте самолюбство співрозмовника, і не дасте розмові піти в невигідному для вас напрямку.

Навіть якщо чоловік звинувачує вас в чомусь незаслужено, спокійно з’ясуйте, чому він так думає і чим аргументує свої претензії. Демонструйте ввічливість, але не зарозумілість, саме у такий спосіб ви зможете швидко обеззброїти свого чоловіка.

Оцініть статтю