Як правильно прати речі в пральній машині?

Як прати речі в пральній машині Корисні поради

Здавалося б, що може бути простіше, ніж випрати речі в пральній машинці? Завантажуєш одяг, додаєш пральний порошок, кондиціонер, вибираєш програму і запускаєш цикл прання… Але це рутинне побутове дійство тільки на перший погляд здається простим.

Основні правила прання в пральній машині

Щоб продовжити термін життя свого гардероба, запобігти вицвітанню та усадці одягу, потрібно знати, як правильно прати речі в пральній машині.

Для початку розділіть весь одяг на кольоровий, світлий і темний. Потім розділіть всі текстильні вироби на джинсові, вовняні, вельветові, синтетичні, бавовняні, пухові та махрові. Також створіть окрему купку особливо брудних речей, які потребують попередньої обробки.

Щоб сильно забруднені речі не забруднили інший одяг під час прання, їх потрібно попередньо обробити. Майте на увазі, свіжі забруднення набагато легше усунути, ніж застарілі плями. Тому діяти потрібно швидко. Якщо ви не впевнені, що бруд зникне після прання, або не можете розпізнати природу плям, віддайте річ в хімчистку, де їй займуться професіонали.

Якщо на ярлику зазначено, що тканину потрібно прати вручну, так і робіть. Для цього потрібно наповнити теплою або прохолодною водою миску відповідного розміру, додати чайну ложку рідкого порошку для прання, і акуратно руками прати річ протягом 4-5 хвилин, після чого прополоскати в холодній воді, щоб видалити залишки мила. Якщо це тканина з шовку або вовни, розстеліть великий рушник подалі від сонячних променів і покладіть на нього випраний одяг, щоб той міг висохнути за ніч.

Щоб добре випрати одяг у пральній машині, потрібно вибрати правильний температурний режим. Для білих речей, вибирайте гарячу воду. Тепла вода підійде для помірно забрудненого одягу. А в холодній воді найкраще прати светри, тонкі тканини і будь-які речі, схильні до усадки.

Використовуйте стандартний режим прання для сильно забруднених речей з льону, джинсу, бавовни, віскози та поліестеру. А щадний режим включайте для шовку і нижньої білизни. Щоб уникнути появи жовтих плям після прання, використовуйте тільки ту кількість порошку або іншого миючого засобу, яка зазначена на упаковці. Барабан завантажуйте на три чверті, так речі не переплутаються, а ваша машинка не буде скакати по підлозі під час віджиму.

Після завершення циклу прання відразу розвісьте випраний одяг сушитися. Якщо забудете це зробити, речі можуть набути неприємного запаху. Не використовуйте сушильну машину для сушки одягу зі спандексу, шовку, поліестеру і бавовни, тому що ці речі схильні до усадки. Просто розвісьте їх і дайте висохнути самостійно.

Оцініть статтю