Як правильно фарбувати волосся в домашніх умовах?

Як правильно фарбувати волосся в домашніх умовах? Краса

Незважаючи на те, що зараз в моді природність, багато дівчат фарбують своє волосся, щоб насиченим зробити колір, надати блиску йому, або приховати сивину. Також в моді зараз багато технік колорування волосся, які створюють ефекти відрослих коренів, вигорілих пасом, надають візуально об’єму.

Правда професійне фарбування зараз задоволення не з дешевих. Але ж можна придбати самостійно якісну фарбу і самостійно надати волоссю нового кольору чи відтінку. Здавалося б,  що там за складна справа пофарбувати волосся вдома. Проте варто знати певні правила процедури, щоб волосся отримало рівномірне забарвлення і блиск.

Правила і послідовність у процесі фарбування волосся в домашніх умовах

В першу чергу, потрібно вибрати колір фарби, який ви бажаєте отримати. Пам’ятайте, що найкраще обирати фарби, які на 3-4 тони тільки відрізняються від природного кольору волосся. Так і вдасться отримати бажаний колір волосся, і не так помітним буде відросле волосся біля коренів. Фарбування у контрастні тони від чорного до білого і навпаки, дуже негативно впливає на структуру волосся, воно ставатиме ламким та сухим.

Обравши колір фарби, власне обов’язково потрібно ознайомитись із інструкцією. Різні виробники дають різні рекомендації по її застосування (на мите чи немите волосся кілька днів, період зафарбовування волосся може бути різним).

Також для фарби потрібно придбати спеціальну посудину, або ж використати іншу, бажано скляну. Не можна змішувати фарбу для волосся у металевій посудині, оскільки компоненти фарби можуть вступити в певну реакцію з металом, може змінитися колір фарби, появитись алергічна реакція.

Розмішавши відповідно до інструкції фарбу, приступаємо до фарбування.

Застеляємо плечі рушничком, і збризкуємо волосся водою, щоб воно було вологим.

Волосся перед фарбуванням потрібно розчесати і розділити на частини: потилиця, боки, чілка, звісно це стосується довшого волосся.

Як правило, фарбують спершу волосся біля коренів, а потім переходять до довжини. Фарбу наносимо за допомогою щіточки і розчісуємо гребенем. Волосся з фарбою зачісуємо в сторону, можна шпилькою, щоб воно не заважало фарбуванню.

Якщо прописано в інструкції, після фарбування можна одягнути поліетиленову шапочку на волосся. Важливо не знаходитись на протягах, закрити вікна  в кімнаті, щоб не простудити голову.

Коли час тримання фарби на волоссі минув, потрібно змити її теплою водою, поки вода не стане прозорою. Помити голову потрібно із шампунем і використати бальзам, який іде в комплекті до фарби. Він додасть волоссю м’якість, блиск і зробить їх ще більш сяючими.

Як часто можна фарбувати волосся?

Все-таки, якою б професійною і нешкідливою фарба не була, фахівці рекомендують не фарбувати волосся частіше, ніж раз на місяць. За цей час коріння відросте приблизно 1 см, і можна зафарбувати тільки відрослу частину волосся. Інша справа, якщо, ви захотіли змінити повністю колір. Інколи для досягнення конкретного відтінку, приходиться двічі фарбувати волосся. В такому випадку дайте «відпочити» волоссю орієнтовно 1,5-2 місяці від фарбування. Часте фарбування волосся може нашкодити не тільки волоссю, але і пошкодити шкіру голови.

Якщо ви постійно фарбуєте волосся в один і той же колір, то з легкістю можете підфарбовувати тільки так звані «відростки», щоб зайвий раз не наражати волосся згубного впливу хімічних елементів.

Рекомендації по фарбуванню волосся

  • Не користуйтесь перед фарбуванням ніякими засобами для волосся: лаки, пінки для фіксації чи об’єму, олійки, спреї, оскільки вони можуть взаємодіяти з компонентами фарби і  пошкодити волосся, змінити очікуваний колір.
  • Ні в якому разі не фарбуйте волосся до або відразу після хімічної завивки. Дочекайтеся необхідного часу, щоб робити одну процедуру після іншої.
  • Перед фарбуванням нанесіть фарбу на шкіру руки на зап’ясті, почекайте 15 хв чи не появляється алергічна реакція. Якщо немає почервоніння, пощипування в тому місці, то сміливо можна наносити її на волосся.
  •  Також відкладіть фарбування на інший день, якщо на шкірі голови є подряпини, чи висипання, щоб ще більше не подразнити шкіру.
  • На руки завжди одягайте рукавички.
  • Якщо фарба змінила колір шкіри голови, то на ті ділянки нанесіть жирний крем, залиште на кілька хвилин, і потім зніміть ватним диском.
  • Фарбувати волосся спершу потрібно з потилиці, а потім по боках. Власне біля скронь волосся вважається тоншим, слабшим і швидше зафарбовується.

Хна і басма:  рекомендації щодо  застосування

Багато жінок вважають за краще докласти більше зусиль для отримання нового кольору волосся, але не завдаючи шкоди йому. Натуральні фарби відмінно фарбують волосся, надають їм блиск і цікаві відтінки. Серед них відомі: хна, басма.

Хну необхідно розводити гарячою водою і ретельно перемішувати, щоб не було грудочок. Можна залити її окропом і залишити на деякий час, щоб частинки добре розм’якшились.

Змивати її і вичісувати потрібно спершу без шампуня, оскільки колір може не засвоїтись.

Басму також необхідно розводити водою, але консистенція повинна бути трохи рідшою, як у хни. В залежності від того, яким насиченим має бути колір, стільки часу потрібно тримати басму (від 15 хв і до 2 год).

Чи можливо фарбувати волосся без фарб?

Здається, що неможливим є фарбування волосся без застосування хімічних засобів. Але, ні, таке можливо.

Є багато трав і настоїв, які надають волоссю насиченого відтінку.

Блондинки можуть використовувати відвар ромашки або розчин перекису водню.

Брюнеткам рекомендують використовувати відвари кропиви, чай, каву, листя дуба, горіха, цибулиння для отримання відтінку. Правда, змінити кардинально колір не вдасться, але надати йому блиску та відтінку цілком можливо.

Щоб виглядати красивою, доглянутою і мати бездоганне волосся не так уже складно, досягти цього можна в домашніх умовах.

Оцініть статтю