Як правильно доглядати за дерев’яними меблями?

Як правильно доглядати за дерев’яними меблями? Корисні поради

Дерев’яні меблі є міцними і довговічними. До того ж вони створюють більш теплу домашню атмосферу, ніж меблі з пластику, скла або металу. Однак, щоб дерево довгі роки виглядало як нове, за ним потрібно правильно доглядати. Про це сьогодні і поговоримо.

Основні правила догляду за дерев’яними меблями

Якщо у вас старі дерев’яні меблі, і ви не впевнені, з якої породи дерева вони виготовлені, візьміть стілець, який є частиною меблевого гарнітуру або якусь іншу частину меблів, віднесіть в меблевий магазин і запитайте думку експерта. Справа в тому, що використовуючи комерційні засоби з догляду за меблями, не призначені для певної породи деревини, ви можете її зіпсувати.

Кожен день протирайте дерев’яні меблі м’якою тканиною з мікрофібри, щоб видалити пил. Якщо на дереві з’явилися білі плями, спробуйте позбутися їх за допомогою невеликої кількості зубної пасти.

Щоб відновити природний блиск дерева, змішайте рівні частини оліфи і скипидару, нанесіть цей склад на м’яку тканину і протріть меблі. Це потрібно робити кілька разів на рік.

Полірувати дерев’яні меблі слід спеціальною восковою пастою або аерозолем. Віск заповнює мікротріщини, але використовувати його потрібно не часто, всього два рази на рік. Рідкі засоби для полірування легше наносити, але вони вимагають більш частого застосування (3-4 рази на рік). Найпростіше користуватися аерозолем, однак він містить силікон, який може зробити ваші меблі занадто слизькими.

дерев'яне ліжко

Додаткові поради та попередження

  • Тривала дія прямого сонячного світла, тепла або холоду може призвести до розтріскування деревини. Тому встановлювати дерев’яні меблі слід в тому місці, де їм будуть не страшні перераховані чинники.
  • Плетені меблі з ротангу або бамбуку потребують періодичного зволоження. Наберіть в пляшку з розпилювачем води і зрідка розпилюйте її над плетеними предметами меблів. Але не перестарайтеся! Надлишок вологи негативно позначається на деревині.
  • Під час протирання дерев’яних меблів, особливо лакованих, надягайте бавовняні рукавички, щоб не залишати відбитків пальців на поверхні.
  • Скипидар є легкозаймистою рідиною, яка до того ж виділяє отруйні пари. Використовуйте його тільки в добре провітрюваному приміщенні і тримайте подалі від вогню або запаленої сигарети.
  • При змішуванні оліфи і скипидару надягайте гумові рукавички, щоб уникнути контакту речовин зі шкірою.
Оцініть статтю