Як позбутися від молі?

Як позбутися від молі? Корисні поради

Як це часто буває: несподівано перед очима щось промайнуло і упорхнуло. Або відкриваєш дверцята кухонної шафки або шафи з верхнім одягом, а звідти вилітає врозтіч ціла ескадрилья непрошених гостей. Спочатку навіть може виникнути паніка від нахабства літаючих тварюк, але потім ви собі задаєте резонне питання — як позбутися від молі?

Коли міль селиться у вашій квартирі, вона здатна отруїти вам життя, а головне легко ушкоджує одяг і взуття, та ще й харчується вашими продуктами. Різних видів молі налічується близько 40. Найбільш відомі і поширені домашні шкідники — це шубна міль, платтяна міль, меблева міль, зернова міль. З сільськогосподарських шкідників можна виділити воскову, ячмінну, а також житню, капустяну та яблунева міль. З кожної з них є як індивідуальні засоби боротьби, так і загальні методи.

Найбільша небезпека виходить не від літаючих особин, а від самок, що відкладають яйця в затишних куточках і личинок, що вилупились з них, які і поїдають все підряд. Адже у літаючих особин немає зубів, а у личинок є. Личинки схожі на білих або жовтих, напівпрозорих гусениць з темною голівкою, довжиною від 3-5 мм і до 1,5-2 см. Саме гусениці пошкоджують продукти, меблі та одяг, а їх поява — сигнал про те, що скоро міль у вас буде всюди! Тому, якщо ви помітили літаючу міль, не сподівайтеся на чудо, а відразу приступайте до боротьби з нею. Якщо ситуацію запустити, то ви будете боротися з нею роками!

Як позбутися від платтяної і шерстяної молі в будинку

Гусениці молі дуже ненажерливі і за день здатні прогризть наскрізну дірку в вовняному светрі. Речі, які постійно носяться, не піддаються атакам молі. А ті речі, які прибираються на зберігання, потрапляють в зону ризику. Тому хутряні та зимові вовняні речі, а також взуття з натуральним хутром, після чищення слід упакувати в пакети з товстого поліетилену. При цьому не забудьте в пакети покласти антимольним препаратом.

Шубна і платтяна міль живе два роки і поїдає шерсть, пір’я, натуральний оксамит і палітурки книг. Вовняна міль може прогризть навіть синтетичні тканини та поліетиленові пакети. Ні метелики, ні гусениці не люблять свіжого повітря, яскравого сонячного світла і тріскучого морозу. Тому перед закладкою речей на зберігання винесіть одяг на кілька годин на свіже повітря або на сонце. У зимовий час кілька разів виносьте вовняні речі, які не носяться, на мороз.

Надійними засобом від вовняної молі на сьогоднішній день залишаються засоби на основі дихлофосу і нафталіну, але вони є небезпечними і для людини, та ще й запах від речей буде жахливий. Тому застосовувати їх слід з обережністю. Доросла міль і її личинки гинуть від гелієвих пластинок типу Раптора, які потрібно розташувати в шафі. Також можна розмістити в шафах ватні тампони з ефірними маслами лаванди або ялиці. Ці запахи відлякують дорослу міль.

Як позбутися від молі на кухні

Кухонна або зернова міль доставляє нам масу неприємностей тим, що поїдає і псує наші продукти. Вона любить все, що лежить на полицях кухонних шафок: крупи, сухофрукти, борошно, цукерки, горіхи, сухі трави і приправи. Після проходження загону гусениць в крупах залишається труха, екскременти хробаків і обплутані павутиною їх запаси на чорний день. Такі продукти вже потрібно викинути. Заводська упаковка не допомагає врятуватися від молі, гусениці її з легкістю прогризають.

Але важливо пам’ятати, що хімічні засоби біля продуктів харчування застосовувати не можна. Підійдуть в цьому випадку липкі стрічки або пастки, просочені спеціальним складом, на запах якого злітається моль. У боротьбі з хробаками, що  уже з’явилися  це не допоможе, а тільки попередить розмноження літаючої молі.

Якщо ви помітили, що міль тільки з’явилася, то негайно переберіть і переглянете всі продукти в шафках. Якщо упаковки ще цілі, то пересипьте все в склянні банки з щільними кришками. А якщо десь вже з’явилися дірочки в пакетах і личинки, то шляхи два. Перший — це помістити крупи в духовку з температурою 70 градусів на 15-20 хв. або в мікрохвильовку на 2-3 хв. Другий — це всі продукти покласти в морозилку на ніч. В обох випадках моль з личинками гинуть, а крупи просіваються або перебираються. При цьому всі шафки протираються оцтом і провітрюються.

Як позбутися від молі народними засобами

Бабусин нафталін здатний своїм запахом відлякати тільки метеликів, а ось гусениці і яйця, які вже оселилися у вашому гардеробі, нікуди не подінуться. При чому нафталін ще і здатний викликати серйозні захворювання, аж до раку, як у домашніх тварин, так і у людей.

Щоб міль не заводилася потрібно постійно проводити профілактику в місцях зберігання продуктів і хутряних і вовняних виробів. Полиці і стінки шаф і кухонних шафок протирайте ганчірочкою, на яку нанесіть кілька крапель пихтового або лавандового масла. І запах буде приємний і корисний.

У наших бабусь в шафах завжди висіли мішечки з лавандою і полином, а по кутах лежали апельсинові кірки. При цьому і молі не було і нафталін був не потрібен. Тому купити пучки або мішечки лаванди, влітку нарвіть полину гіркого і розкладіть це все в шафах і шафках. Це екологічна чистий спосіб як позбутися від молі. А дід в шафи підкладав ще й листя тютюну — це взагалі бомба в боротьбі з міллю.

Однак потрібно пам’ятати, що ці засоби допомагають позбутися метеликів молі і хороші як профілактика, а з гусеницями і яйцями, які вже з’явилися, прийдеться боротися або за допомогою сонця і духовки, або морозу і морозилки, а в крайньому випадку спеціальних хімічних засобів.

Оцініть статтю