Як підвищити працездатність і стати більш зібраною?

Як підвищити працездатність і стати більш зібраною? Корисні поради

Кожен день ми відволікаємося на різні дрібниці і зовсім непотрібні речі, які заважають нам йти до поставленої мети. Щоб не витрачати даремно свою увагу і енергію, пропонуємо дізнатися, як підвищити працездатність і стати більш зібраною і продуктивною в усіх справах.

4 способи збільшити продуктивність своєї праці?

За даними соціологічних опитувань, всі жителі Америки разом узяті витрачають на соціальні мережі більше двох мільярдів годин на місяць. На жаль, у нас немає подібної статистики щодо України, але повірте, в загальній масі ми, якщо і не досягли таких самих показників, то вже точно наблизилися до них. Ви тільки уявіть, це 2000000000 годин, які могли бути витрачені на ігри з дітьми, відпочинок, спілкування з чоловіком або генеральне прибирання квартири. Це ті 2000000000 годин, які вже ніколи не повернути. І соціальні мережі є лише одним із прикладів, щодня відволікаючим нас від реального життя і дійсно важливих справ.

Давайте спробуємо ліквідувати всі фактори, що розсіюють нашу увагу, і спробуємо підвищити працездатність і загальну продуктивність. Пропонуємо позбутися почуття провини за невиконані справи і даремно витрачений час! Ви з нами?

Встановіть режим доступу в Інтернет

На сьогоднішній день Інтернет є одним з найголовніших відволікаючих чинників. За деякими показниками він вже обігнав навіть телевізор. Занурюючись в світ соціальних мереж, ігор, інтернет-магазинів та ін., ви щодня втрачаєте дорогоцінні години життя. Ми не закликаємо вас повністю відмовитися від Інтернету, але потрібно навчитися себе обмежувати. Як підвищити працездатність і стати більш зібраною? Без чіткого графіка доступу до комп’ютера тут не обійтися.

Якщо у вас є сім’я, діти, чоловік і робота, можливо варто витрачати на віртуальний світ не більше години або двох на день. Наприклад з 7 до 9 вечора, перед тим, як укласти дітей спати. Вам вирішувати, який час вибрати. Але якщо ви відчуваєте свою інтернет-залежність, розумієте, що комп’ютер сильно відволікає вас від справ, значить, вам потрібно навчитися чітко дотримуватися режиму доступу в Інтернет.

Розберіться з візуальним безладом

Візуальний безлад розосереджує багатьох людей. Якщо ви зрозуміли, що вас відволікає якийсь предмет, значить потрібно його позбутися або хоча б прибрати. Намагайтеся в кінці дня наводити порядок на робочому столі, прибирати всі папери, файли та ін. Чисте робоче місце без відволікаючих чинників легко зможе підвищити працездатність і продуктивність вашої праці.

Теж саме стосується і домашньої обстановки. Будь-яка господиня відчуває задоволення, якщо в будинку порядок. До того ж чистота завжди асоціюється з додатковим часом, тому в чистій квартирі вам буде здаватися, що тривалість доби трохи збільшилася.

Заплануйте перерви

Будь то офіс повний балакучих колег або будинок з всюдисущими дітьми, перерви потрібні і неминучі. Навіть якщо ви живете одна і працюєте вдома, все одно знайдуться люди, які спробують або дзвінками, або іншими діями відірвати вас від роботи. Як підвищити працездатність при зовнішніх відволікаючих факторах? Плануйте перерви! Якщо ви збудуєте графік перерв і будете його дотримуватися, то зможете з жіночою витонченістю справлятися з усіма справами, відволікаючись на дрібниці лише в строго відведений час. Причому, вам буде здаватися, що ви і зовсім не відриваєтеся від роботи.

Не хапайтеся за все відразу

Люди, є багатозадачними істотами і ми пишаємося цим. Ми дійсно можемо виконувати по кілька справ одразу, але при цьому забуваємо, що кількість роботи тісно пов’язана з її якістю. Нам часто здається, що багатозадачність є синонімом ефективності, але, на жаль, це помилка. Намагайтеся концентруватися на одній справі і рухатися далі тільки після її завершення.

Яскравим прикладом помилкової багатозадачності є прибирання квартири. Якщо ви почнете з миття посуду, під час якого почнете завантажувати пральну машину, заправляти ліжко і відмивати дзеркало у ванній, то швидко стомитеся тільки від переміщень по периметру. Замість цього виберіть одну кімнату, приберіть в ній повністю і тільки потім переходьте до наступної.

Оцініть статтю