Як підібрати свій ідеальний аромат парфумів?

Як підібрати свій ідеальний аромат парфумів? Мода

Парфуми у гардеробі жінки займають одне з центральних місць, майже таке саме, як туфлі – так стверджують провідні стилісти. Подивіться на ваш туалетний столик – скільки флаконів із духами використовуєте ви? Чи є у вас ваш улюблений аромат, чи ви застосовуєте безліч різних, несхожих один на одного ароматів, залежно від свого настрою?

На думку легендарного парфумера Жан-Клода Олені, справжня леді має мати колекцію ароматів. Адже настрій може змінюватись на день кілька разів, до чого ж зберігати якісь умовності та стереотипи?!

На користь цієї думки виступає і загальновизнаний факт про те, що парфуми є своєрідними емоційними тригерами і той чи інший аромат може дарувати вам давно забуті почуття та емоції, які були так чи інакше пов’язані з ним.

Секрети вибору своїх ароматів парфумів

Якщо ви вирішили купити парфуми, але не знаєте, якій марці віддати перевагу, поекспериментуйте, зміряйте аромат на собі, оцініть його звучання на вашій шкірі. Загальновідомо, що той самий аромат може розкриватися абсолютно по-різному на різних типах шкіри.

Навіть найдешевші бюджетні варіанти при вдалому збігу з біохімією шкіри іноді може звучати набагато цікавіше за вишукані «селективи». Саме тому в парфумерних магазинах обов’язково мають бути пробники, які дозволять вам зробити правильний вибір.

Також для вдалого вибору парфумів фахівці радять розвивати та тренувати нюх. Сучасні люди все частіше втрачають здатність до сприйняття витончених нот, помічаючи лише найбільш явні з них. Згадайте, як пахне гілка бузку після дощу, щойно зірване яблуко, квітуча роза тощо.

Під час вибору аромату слухайте його «мелодію». Спершу з бумажного блоттера, потім у разі симпатії – з вашої шкіри. Дайте йому розкритися, розповісти свою історію від “А” до “Я”. У виборі парфумів немає жодних чітких правил, почуття взаємної симпатії та любові виникає на інтуїтивному рівні.

Парфуми сезону

Вважається, що для теплої пори року більше підходять «дзвінкі» аромати, що летять, з морськими і цитрусовими нотами, а східні насичені і теплі аромати з ваніллю, амброю і смолами найбільш вдалі для зими, оскільки створюють відчуття комфорту, тепла і затишку.

Парфуми

Неважливо, які ви вибираєте парфуми, жіночі чи чоловічі, фахівці радять вивчати ноти. Всі аромати, що використовуються в парфумерії, штучно синтезуються і відрізнити запах амбри від ладану зможуть далеко не всі. Вивчаючи аромат, прочитайте, з яких нот він складається, постарайтеся знайти їх і відчути, це полегшить процес вибору парфумерії надалі.

Збирайте аромати парфумів так само, як ваш гардероб

Підходьте до збору колекції парфумів так само серйозно, як до складання власного гардеробу. Проаналізуйте, який з ароматів асоціюється у вас із суворим діловим костюмом, а який – із шикарною вечірньою сукнею, які парфуми піднімуть настрій у осінню дощову погоду, а які зігріють вас суворою зимою.

Добре, якщо у вашому арсеналі будуть і легкий аромат-«халатик» для домашньої обстановки, і аромат – «шовкова блуза» – для урочистих випадків.

Обирайте аромат улюбленого автора

Ви читаєте книги улюблених письменників, дивитеся фільми обраних вами режисерів, чому б так само не чинити і з вибором духів? Якщо вам сподобався один із творів парфумера, то, швидше за все, вам сподобається і його наступне творіння, принаймні, це варто перевірити.

Зірки парфумерної промисловості створюють абсолютно різні парфуми: Олівія Джакобетті грає з півтонами, ніби малює аквареллю; Крістін Наже майстерно поєднує непоєднуване – солодке і солоне, тепле і холодне; Олів’є Польж створює дуже легкі лінійні композиції, але не втрачає гармонії та ексклюзиву.

Ведіть історію вашої парфумерної колекції

Фахівці радять записувати в окремий зошит усі свої враження про кожен набутий вами колись аромат. Хто знає, можливо, сумніваючись, який аромат вибрати для майбутнього урочистого випадку, ви, перегорнувши свої старі записи, швидко вирішите це питання і здивуйте всіх своїм несподіваним чарівним образом.

До того ж, часто кохання з першого погляду виникає далеко не завжди щодо парфумерних композицій, але смаки згодом можуть змінитися, і те, що колись не подобалося, може завоювати ваше визнання в теперішньому чи майбутньому.

Оцініть статтю