Як отримати надбавку до зарплати?

Як отримати надбавку до зарплати? Корисні поради

Не секрет, що фахівці, які працюють в одній компанії і виконують однотипні завдання, можуть отримувати абсолютно різну заробітну плату. Це називається «зарплатна вилка». Чому ж обов’язки однакові, а зарплата різна? Справа не тільки в можливостях підприємства, але і в умінні або невмінні співробітників торгуватися.

Як просити про підвищення зарплати?

Як то кажуть, краще запитати, ніж здогадуватися. Тому зайдіть до керівника і запитайте, чи реально отримати надбавку до зарплати найближчим часом, і як ви самі можете цьому посприяти. Швидше за все, відповідь начальника вас не потішить, але зате він зрозуміє, що вас турбує грошове питання, ви налаштовані рішуче, а значить, задумається про можливу втрату хорошого працівника. Але майте на увазі, розмови з босом про підвищення зарплати в присутності колег ні до чого не приведуть. Це повинна бути бесіда тет-а-тет.

Під час розмови з керівником, ви повинні тактовно натякнути на те, що фахівці вашого рівня в інших організаціях заробляють більше, ніж заробляєте ви. Після такого «шантажу» вам навряд чи відразу ж піднімуть зарплатню, але, можливо, запропонують підробіток, а за додаткові обов’язки, природно, будуть доплачувати. Так, в цьому випадку працювати доведеться більше, але, по-перше, з огляду на складну економічну ситуацію, іншими шляхами грошей не заробиш, а по-друге, подумавши, ви можете відмовитися від додаткового навантаження, якщо порахуєте, що запропонована винагорода того не варта.

Якщо ваша заробітна плата складається з окладу і премії, постарайтеся домогтися отримання преміальних. Дізнайтеся, що потрібно для цього зробити, після чого включайте на повну потужність свій творчий хист, вміння і досвід. Поговоріть з колегами, які отримують надбавку регулярно, може вони поділяться з вами секретами, як домогтися підвищення зарплатні.

Досвідчені фахівці, які без особливих зусиль підміняють когось із колег і при цьому справляються зі своєю роботою, можуть запропонувати керівництву суміщати посади. Швидше за все, вам не дадуть дві ставки, але надбавка до зарплати все ж буде непоганою.

Якщо ви вважаєте, що шеф недооцінює ваші здібності, сходіть на співбесіду, дізнайтеся, скільки отримують фахівці вашого рівня в інших компаніях. Після цього можна сміливо прийти до боса і повідомити, що конкуренти пропонують вам роботу з більш гідною грошовою винагородою. Таким чином, у вашого керівника буде тільки два виходи – або підвищити вам зарплату, або… побажати вам успішної кар’єри в іншому місці. Цей спосіб є найбільш дієвим, але і самим ризикованим. Його краще використовувати в самому крайньому випадку, коли втрачати вже нічого, і зміною місця роботи вас не злякати.

Оцініть статтю