Як очистити килим від плям?

Як очистити килим від плям? Корисні поради

Килими досі залишаються улюбленим покриттям для більшості кімнат у будинку. Вони брудняться від того, що в них втоптується бруд або на них розбиваються якісь предмети.

Виведення плям з килима

Килими досі залишаються улюбленим покриттям для більшості кімнат у будинку. Вони брудняться від того, що в них втоптується бруд або на них розбиваються якісь предмети.

Коли що-небудь проливається на килим, треба відразу видалити цю пляму. Відскребіть тверді речовини та густі рідини ножем або ложкою. Промокніть рідини шматочком тканини або кухонним рушником. Покладіть на пляму м’яку подушечку наступіть на неї, щоб створити максимальний тиск і витягти якомога більше рідини.

Видаліть залишки плями, використовуючи спеціальну рідину для видалення плям. Використовуйте шампуні на водній основі для чищення килимових покриттів, щоб видалити плями від безалкогольних напоїв, алкоголю, варення, кетчупу, крові та сечі. Використовуйте хімічний реагент, щоб очистити покриття від жирних плям, таких, як кулінарні рослинні жири, підлива, молоко і морозиво.

Нанесіть на ганчірку невелику кількість шампуню або розчинника для хімічного чищення, використовуючи його тільки для того, щоб обробити брудну ділянку. Часто повертайте ганчірку, щоб кожен раз в пляму входило якомога більше шампуню або розчинника. Працюйте від зовнішнього краю забрудненої поверхні у напрямку до центру.

Специфічні плями та їх видалення

Плями від кулькової ручки. Витирати ватною паличкою, змоченою в метиловому спирті.

Віск. Зішкребти якомога більше. Накрити залишки подушечкою з кухонного паперового рушника і пропрасувати поверх неї праскою, щоб віск вбрався в папір.

Жувальна гумка. Зробити її твердої відповідним аерозолевим спреєм і зішкребти застиглі залишки.

Фломастер. Використовуйте ватяну паличку, змочену в метиловий спирт для спиртових фломастерів та шампунь для килимів — для фломастерів на водній основі.

Фарба. Відскребіть максимальну кількість. Обробіть плями від емульсійної фарби вологою ганчіркою. Використовуйте уайт-спірит, щоб розчинити пляму від фарби на основі розчинника і промокніть його подушечками з паперового рушника. Якщо плями дуже великі, зверніться за допомогою до професіоналів.

Оцініть статтю