Як довше зберігати квіти у вазі?

Як довше зберігати квіти у вазі? Корисні поради

Кожна жінка мріє про те, щоб подаровані їй квіти довше зберігали свою яскравість і красу. Отже, вам піднесли чарівний і прекрасний букет, як же його зберегти?

По-перше, потрібно вибрати вазу, щоб вона відповідала розміру букета, для того щоб стебла один до одного не притискалися. Вазу краще наповнювати фільтрованої або відстояної теплою водичкою, а не з крана. Обов’язково видаліть шипи і нижнє листя, щоб вони не почали гнити.

Якщо у квітки тверде стебло, то потрібно зробити акуратний косий зріз, щоб площа, де вбирається вода, збільшилася . Все це потрібно робити під водою, тому що повітря не прикриває судини. Не застосовуйте ножиці, щоб не нашкодити капілярах, тому краще використовувати гострий ніж. Щоб підсилити всмоктування вологи, розщепніть стеблинка на чотири сантиметри і в цей отвір укладіть сірник.  Якщо стебло порожнисте, то всередину його потрібно налити воду, закрийте отвір відрізком марлі або ваткою.

Квіти, які виділяють молочний сік, необхідно зрізати під водою, тому що на повітрі, судини закупорюються і на повітрі стебло стає твердим. Якщо хочете припинити виділення соку, необхідно кінчик стебла всього на кілька секунд обпекти на вогні або ж опустити в гарячу воду.

Що робити, щоб квіти у вазі стояли довше

Якщо у рослин м’яке стебло, то необхідно підрізати нижню частину стеблинки або ж виконати на ньому акуратні подряпини вертикально за допомогою звичайної голки. Зрізи калл і гербер потрібно обробити сіллю, а якщо ви працюєте з гвоздикою, то їх стебла опускають в спирт на пару секунд.

По-друге, потрібно подумати про те, як правильно поставити букет. Квіти потрібно ставити обов’язково у світлому приміщенні, щоб запобігати попаданню сонячних променів. Пам’ятайте, що не можна, щоб у приміщенні були присутні протяги. Не забувайте, що температура теж вельми важлива для квіточок і зрозуміло, що у прохолодному місці вони збережуться краще.

Не ставте квіти поряд з фруктами, так як вони утворюють етилен, який прискорює гниття. Як можна частіше міняйте в вазочці воду, тому як в ній міститься кисень, який також необхідний для букетів, тобто щоб вони нормально співіснували.

Якщо ви вирішили поміняти воду у вазі, потрібно підрізати стебла на один сантиметр, під водою кімнатної температури, а потім ставте їх в «нову» воду. Якщо мрієте, щоб квіти були завжди зеленими, то обприскуйте їх з пульверизатора.

Оцініть статтю