Як довести свою правоту без сімейної сварки?

Як довести свою правоту без сімейної сварки? Психологія та відносини

Відстоювання своєї точки зору є невід’ємною частиною будь-якого шлюбу. Але ваша аргументація не повинна завжди закінчуватися сльозами, галасом і з’ясуванням стосунків. Хочете зберегти свої нерви, сили та час? Дізнайтеся, як довести свою правоту без сімейної сварки.

Кілька секретів безконфліктного переконання

На жаль, нікому ще не вдавалося обійти всі гострі кути сімейного життя. Але виникнення суперечок, сварок і навіть скандалів між подружжям не рахується чимось неприпустимим, адже всі ми люди і в кожного з нас є своя власна думка про те, що відбувається навколо. Якщо ви не прихильниця гучних з’ясувань відносин, але вважаєте, що правда на вашому боці, скористайтеся цими порадами, які допоможуть вам безконфліктно схилити чоловіка на свою сторону.

Слухайте

Навіть коли ситуація напружена, а ви сходите з розуму від критики і розчарування, намагайтеся почути один одного. Перед тим, як почати доводити свою правоту, надайте можливість партнеру викласти протилежну точку зору. При цьому не можна перебивати співрозмовника або відмовлятися його вислухати. Ви не знайдете правильної аргументації в суперечці, поки не дізнаєтеся, що думає і відчуває ваш чоловік щодо цієї ситуації.

Не підвищуйте голосу

Підвищення голосу є популярною технікою залучення уваги. Але для безконфліктного переконання вона зовсім не підходить. Чим голосніше ви репетуєте, тим сильніше засмучуєте людину, відвертаючи його увагу від суті ваших доказів. Це тільки затягує боротьбу за відстоювання своєї точки зору. Якщо ви хочете у чомусь переконати чоловіка, намагайтеся навіть на піку напруги не втрачати самовладання, говорити спокійним голосом і не розпалювати назріваючий конфлікт.

Зробіть перерву

Відчуваєте, що можете зірватися? Зробіть перерву. Коли один з вас дійсно починає закипати і перестає тверезо мислити – потрібно взяти паузу. Якщо цього не зробити, ніякі аргументи не допоможуть вам відстояти свою точку зору без сімейної сварки. Відпочиньте один від одного. Але, в будь-якому випадку, поставте мирні три крапки у вашій дискусії, щоб все обміркувавши, можна було повернутися до неї пізніше.

Попросіть вибачення

Давайте визнаємо той факт, що ми не завжди буваємо праві, але часто не усвідомлюємо цього в запалі. Якщо на якомусь з етапів суперечки ви зрозумієте, що дійсно зробили щось не так, і визнаєте свої помилки – попросіть вибачення. Не потрібно плазувати або ставати солоденькою винуватою кішечкою. Просто щиро і чесно перепросіть перед своїм чоловіком.

Оцініть статтю