Як доглядати за лляною постільною білизною?

Як доглядати за лляною постільною білизною? Корисні поради

Лляна постільна білизна з волокон льону вже протягом багатьох століть користується великою популярністю у господинь всього світу. А все тому, що лляні тканини міцніші і м’якші, ніж бавовняні, і не вимагають особливого догляду. Проте, існує кілька правил, яких слід дотримуватися, щоб лляна білизна прослужила вам якомога довше.

Правила догляду за постільною білизною з льону

Ось, що вам знадобиться в першу чергу:

  • відбілювач без хлору;
  • праска;
  • м’який засіб для прання;
  • стара наволочка або сітчаста сумка для прання.

Оскільки у різних комплектів льняної постільної білизни різне забарвлення і текстура, потрібно в першу чергу дотримуватися інструкцій виробника на етикетці, де вказано, як прати, сушити і прасувати цей тип тканини.

Будь-які методи очищення, що відрізняються від зазначених виробником, слід спочатку випробувати на невеликій непримітній ділянці тканини і тільки після цього застосовувати до всього комплекту постільної білизни. Таким чином, навіть якщо ви пошкодите тканину, цього ніхто не помітить.

Намагайтеся видаляти будь-які плями відразу після їх появи. Чим довше ви будете чекати, тим сильніше пляма вбереться в лляну тканину і тим складніше буде її вивести. В Інтернеті можна знайти масу різних ефективних способів для видалення плям будь-якого походження, тому не зволікайте.

Постіль

Уникайте відбілювачів з хлором, які можуть пошкодити тканину. Краще відбілюйте оцтом. Крім того, для лляної постільної білизни намагайтеся використовувати тільки м’які делікатні засоби для прання.

Періть одяг в старій наволочці або спеціальній сітчастій сумці в пральній машинці, яка завантажена в повному обсязі (чим більше води, тим краще), дотримуючись температурного режиму, рекомендованого виробником.

Не віджимайте лляні тканини після прання, а відразу вішайте сушитися на сонці. Але уникайте пересихання, яке може привести до втрати м’якості. Краще залишити постіль злегка вологою, так її набагато простіше прасувати.

Щоб лляна тканина не запліснявіла, її слід зберігати в сухому, прохолодному, добре провітрюваному місці. Якщо цвіль все ж з’явилася, виперіть постільну білизну в розчині кисневого відбілювача і висушіть на сонці.

Оцініть статтю